Podzimní hodnocení béčka: Kvalitní výkony a pěkné druhé místo v tabulce

Podzimní část naší rezervy byla velmi povedená. Béčko dostalo pouze facku v Brumově jinak předvádělo kvalitní výkony, které kluky katapultovalo na druhé místo tabulky. Škoda, že sezóna byla předčasně ukončena, protože hráči měli velmi dobrou formu.

B tým mužů tentokrát po dlouhé době nezaznamenal v letní přestávce mnoho změn, pouze David Staněk s dorostu posílil již natrvalo naše řady. Hlavní tažnou silou se tak stal již „zkušený“ ročník 2000. Letní příprava byla standardní, i když jsme se občas potýkali s nedostatkem hráčů jak v tréninku, tak i v přípravných utkáních. Vše se však stabilizovalo těsně před úvodem soutěže, kdy jsme měli k dispozici kompletní tým! S postupem jednotlivých zápasů se sice projevila marodka, ale na výsledcích a výkonech se to příliš neprojevilo.

Na podzim nastoupilo ve zkrácené sezoně celkem 25 hráčů, v 9ti mistrovských utkáních v podzimní části jsme 2x prohráli a 7x vyhráli a získali tak 21 bodů, a dosáhli na 2. příčku. Asi nejhorší utkání bylo hned 2. kolo s Brumovským béčkem, kde jsme propadli jak v obraně, tak i v útočné fázi a utržili tak debakl 4:0 a především v  Prlově, kde jsme zápas nezvládli mentálně a nebyli jsme schopni akceptovat „podivnou“ hru domácích na velmi malém hřišti. Naopak vynikající výkon kluci podali v domácím utkání s kvalitním týmem Poličné, kterou jsme zaskočili hned zpočátku utkání a kvalitním výkonem přehráli a zvítězili tak 3:0 a rovněž v Lidečku, kde jsme odmítli remízu a zlepšeným výkonem v závěru utkání a především dvěma brankami Dana Šťastného přehráli soupeře 1:3. Neuvěřitelný zápas jsme sehráli 27. 9. 2020 na hřišti v Hrádku s Prostřední Bečvou a kdo tam byl, tak po zápase jen nevěřícně kroutil hlavou, jelikož ještě 23 minut před koncem utkání jsme prohrávali 0:3. Pak ale zavelel k útoku Saša Titov, který zakončil průnik středem a snížil na 1:3, 12 minut před koncem unikl po levém křídle Jakub Fojtů a prostřelil brankáře na 2:3, o 6 minut později po centru zleva hosté vlastní brankou vyrovnali a v poslední minutě dokonal zkázu hostí Lukáš Šebák a upravil tak na konečných 4:3. Tým to nakoplo takovým způsobem, že jsme dva další zápasy venku vyhráli a můžeme jen litovat, že sezóna byla předčasně ukončena.

Z pohledu jednotlivců bych chtěl vyzdvihnout opět Lukáše Šebáka, výraznými posilami byli rovněž Dan Šťastný, Jakub Fojtů a Martin Salajka, v obraně odváděl kvalitní výkony Filip Ondruš a tahounem a motorem týmu byl Michal Švach. V závěru soutěže nás několikrát bravurními výkony podržel brankář Martin Kuja. Pochválit bych chtěl také mladé dorostence, kteří nám pomohli, když bylo potřeba.

Na závěr bych chtěl poděkovat výboru oddílu kopané ve Slavičíně a všem příznivcům Slavičínského fotbalu za podporu a spolupráci. Osobně bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedenou práci, Hynku Tlušťákovi za odpovědný přístup a pomoc při přátelských a hlavně mistrovských utkáních a nakonec Petru Slončíkovi za velmi dobrou spolupráci.