Béčko má třetí výhru v řadě. Z Březnice jsme si odvezli všechny body brankou z konce utkání

/Březnice/ Rezerva Slavičína tentokrát zajížděla k nováčkovi soutěže do Březnice. Domácí se pohybují ve spodních patrech tabulky a tomu odpovídala i předvedená hra.

1:2 (0:1)

Branky: Goňa, Floreš
Kuja – Goňa, Plšek, O. Šebák, Both – Kalík, Sochora, M. Švach ml., Fojtů, Bartoš – Šťastný
Střídali: Mikš, Horáček, Floreš

Na extrémně úzkém a nerovném hřišti hosté od prvních minut začali s vysokým presinkem a nedovolili domácím rozehrávku. Slavičínští mladíci rychle kombinovali a zatlačili domácí do těžké defenzívy. Na uzoučkém hřišti se ale velmi těžko dostávala rezerva Slavičína do pokutového území, které domácí obestoupili a v podstatě se nedalo hrát. Přesto se hosté dostali do několika slibných situací, které však nepřinesly potřebný efekt. Všechny pokusy končily na obětavě bránících tělech či kopačkách domácích, kteří jen ojediněle nakopávali dlouhé míče dopředu, které však obrana hostí v klidu posbírala. V závěru se hosté dostali do vedení, když ve 41. minutě Goňa nechytatelnou střelou z trestného kopu nedal šanci jinak vynikajícímu Dyšlevskému v domácí brance.

Po půli hosté tradičně polevili a domácí přeci jen ukázali proč postoupili z okresního přeboru, když dlouhými míči zatlačili hosty do defenzívy, ale nebyli úspěšní. S přibývajícími minutami utkání začalo být nervóznější a především domácí začali „tvrdit hru“. Vše vyvrcholilo nesmyslným zákrokem domácího Chvíly, který v 64. minutě v přerušené hře odstrčil svého protihráče a šel předčasně pod sprchy. Hosté opět převzali iniciativu a drželi míč na kopačkách. Domácí však nesložili zbraně a nadále nakopávali míče na obrovitého Daníčka na hrotu útoku. Po jednom ze zákroků na tohoto hráče byl v 77. minutě nařízen trestný kop, který domácí dobře sehráli a Daníček doklepl míč do brány hostí. Po té se domácí ještě více zatáhli před vlastní pokutové území a veškeré snahy Slavičína byly marné. V závěru se nakonec přeci jen hosté prosadili, když se v 89. minutě před hranicí pokutového území prosadil Šťastný, který se krásně uvolnil, zatáhl míč do pokutového území a přesně a prudce přihrál nabíhajícímu Florešovi, který i za pomoci domácího obránce dotlačil míč do branky domácích a stanovil tak výsledek utkání na 1:2. I když branka hostí byla těsně před koncem a byla šťastná, tak hosté si výhru zasloužili, jelikož po většinu utkání byli aktivnější a fotbalovější.

,,Těsně před utkáním nám vypadla ze sestavy kompletní stoperská dvojice a tak jsem měl velmi těžkou situaci, kým nahradit tuto neočekávanou absenci. Všichni kluci však jsou v mládežnických týmech připravováni na mnoho postů, a tak „náhrada“ nakonec nebyla znát. Naopak jak Dominik Plšek, tak i mladý Ondra Šebák zahráli výborně. Hřiště na Březnici je na hranici regulérnosti, je velmi úzké a nedá se tady hrát nějaký líbivý fotbal, ale kluci se s tím poprali a nakonec jsme se štěstím v závěru skorovali, vyhráli a plně bodovali, za což patří všem poděkování,“ okomentoval utkání u nepříjemného soupeře trenér Jiří Váňa.