Ohlasy po pohárovém zápase se Zlínem

Ohlasy po Fastav Zlínu

/Rozhovor/ Po vyřazení z poháru MOL Cup jsme si pro vás připravili ohlasy po prohraném utkání. Vybrali jsme si nejen hráče k rozhovoru, ale i člena našeho výboru nebo například domácího fanouška. Přejeme pěkné čtení.

,,Pohárové utkání s prvoligovým mužstvem, bez ohledu na výsledek, je vždycky velké zviditelnění klubu. Zkušenosti máme z minulých let, takže nás nic nemohlo zaskočit. Jenom počasí nemůžeme ovlivnit. Letos jsme navíc provedli úklid a úpravy areálu. Snažíme se, aby diváci, kteří přijedou z širokého okolí byli spokojeni. Rozšíření pořadatelské služby, nabídky bufetů, více cen do tomboly, více stran zpravodaje i občerstvení pro hosty. Cením si toho, že přijel i majitel klubu Zdeněk Červenka a sportovní manažer Zdeněk Grygera. Myslím, že postup do třetího kola poháru je samo o sobě super. Za úspěch jsem tipoval výsledek 1:3, tak se to vynásobilo třemi a divák byl víc spokojený,“ zhodnotil nejen zápas, ale i celé přípravy člen výboru našeho klubu PaedDr. Petr Navrátil.

Své k zápasu nám řekl i stoper Tomáš Švach. ,,Na zápas jsme se určitě těšili všichni hráči i fanoušci. Já osobně jsem si ho moc užil, protože to může být pro mě v mých letech i poslední možnost, jak si zahrát proti ligovému týmu. Jen škoda těch 9 obdržených branek, ale Zlín je opravdu kvalitní mužstvo a každou naši chybu trestal. Co se týče atmosféry a diváků, tak mě to mile překvapilo. Takovou návštěvu jsem nečekal.“

Další, koho jsme se zeptali na dojmy ze zápasu, byl záložník Ondřej Školník. ,,Až na krutý výsledek a nakoplou nohu z víkendového utkání jsem si zápas užil parádně. Diváci došli, za soupeře jsme měli ligový tým, počasí bylo anglické, co více si pro zápas přát! Škoda jen toho výsledku. Co se týče atmosféry, je super hrát zápas před plným stadionem. Už na rozcvičku byla tribuna plná a to se na ten zápas úplně jinak připravuje. Hřiště bylo kolem dokola obsypané, což u nás bývá jednou za rok. Škoda, že na mistrovské zápasy na nás nechodí více jak 110 platících diváků, přitom hrajeme každý rok na čele tabulky a herně se na to taky dá dívat. Nevím jak víc diváky nalákat,“ zhodnotil Ondřej své dojmy co se týče atmosféry a pokračuje dál. ,,Největší zážitek to pro mě asi nebyl, ale patří to na bednu. Každý zápas proti týmu z první ligy je pro nás svátek. Proto je beru na stejné místo. Zápasy s Olomoucí, Brnem, Karvinou, Zlínem atd..Dva zápasy mám o chloupek výše a to letošní postup přes Znojmo na penalty a pak hlavně domácí výhra nad Slováckem. Tyhle zápasy jsme si všichni užili perfektně a myslím, že to doceníme až časem, kdy už fotbal hrát nebudeme a budeme se jen chodit dívat.“ Dále se rozpovídal o samotném zápase. ,,Je to škoda. Výsledek kazí celkový dojem. Kdyby to bylo jen o gól nebo dva, tak by to vypadalo lépe. Ale těch 9 branek je opravdu hodně. Přitom prvních 20 minut tomu nic nenasvědčovalo, že dostaneme takový příděl. Zlín nám dal čuchnout, že s nimi klidně můžeme hrát fotbal, byli jsme i dost na míči, ale srazili nás laciné góly z rohů a místo toho, abychom se trošku zatáhli, tak jsme pořád chtěli závodit a hrát hurá fotbal. S takovým soupeřem to nejde. Jejich přechod do útoku je tak rychlý, že my nebyli schopni na to zareagovat. Naše lehká ztráta na středu hřiště končila během dvou vteřin gólem. Pak to dopadlo, jak to dopadlo. Zlín nic nepodcenil a jasně ukázal svojí sílu. Zatímco my hráli asi svůj strop, oni si jeli celou dobu to svoje tempo. Vypadalo to, jakoby se ani nezpotili. Nicméně teď už víme jak to hrají a příště je už porazíme,“ zakončil své dlouhé hodnocení se smíchem Ondřej Školník.

Celý zápas stejně jako proti Znojmu odehrál mladičký Dan Zvoníček. Jaké on měl ze zápasu dojmy? ,,Zápas jsem si užil moc. Byla to skvělá zkušenost zahrát si proti ligovému týmu, i když mě samozřejmě štve výsledek zápasu a počet obdržených gólu. Atmosféra byla skvělá, přišlo hodně lidí, za což jim děkujeme. Byl to určitě skvělý zážitek a pro mě také první zápas proti ligovému mužstvu, ale tentokrát řadím ještě výše výhru po penaltách proti Znojmu, to si budu dlouho pamatovat. Co se týče zápasu, tak konečný výsledek nás určitě mrzí, protože spoustě branek se dalo předejít, ale na druhou stranu musíme být realisté a uznat obrovskou kvalitu soupeře, který si to svým výkonem zasloužil.“

Na závěr jsme se vyzpovídali nejvěrnějšího fanouška našeho týmu, Tomáše Jedličku. ,,Úterní zápas jsem si užil, byl to pěkný fotbal. Pro všechny fanoušky krásná podívaná byť jsme prohráli takovým rozdílem. Jsem rád, že se nám prvoligovému týmu podařilo vstřelit tři branky. Rád jsem viděl na našem hřišti naše bývalé hráče Josefa Hnaníčka nebo Lukáše Železníka. Mrzelo mě, že můj brácha nemohl na utkání přijet kvůli práci, protože se hodně těšil, ale s tím se nedalo nic dělat, a tak alespoň fandil klukům na dálku. Po vyřazení z poháru se musíme soustředit už jen na mistráky. V neděli potřebujeme body a věřím, že Frýdlant porazíme.“


 

Nepřehlédněte

3. kolo MOL Cup: Tisíc lidí, dvanáct branek, konec příběhu. Prvoligový Zlín nám vystavil konec