Neproměněné šance a penalta nás stály vítězství. S Pelhřimovem jsme se rozešli nerozhodně

/Slavičín/ Zápas proti poslednímu celku tabulky pro nás začal hrozně, ale dokázali jsme do poločasu vyrovnat. Po pauze jsme pomýšleli na vítězství, ale neproměněná penalta a další šance nás stály vítězství.

1:1 (1:1)

Branky: P. Švach
Jelínek – Goňa, Kocián, Lukaštík, Mezírka – Kalus, Horáček, Školník, Bartoš – P. Švach, Kříž
Střídali: Zvoníček, Žáček

Utkání pro nás začalo tím nejhorším možným scénářem. Již v první minutě jsme inkasovali branku po nedůrazu v obraně. My jsme chtěli odpovědět co možná nejrychleji, ale nadějné akce jsme si sami kazili finální fází. Ve 12.minutě se Bartoš dostal do dobré pozice ke střelbě, ale jeho pokus s námahou vyrazil pelhřimovský brankář a hostující obránce stihl odkopnout míč. V 19.minutě jsme se zlobili na hlavního sudí. Obránce stáhl Petra Švacha na hranici malého vápna, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ve 22.minutě dokázali hostující hráči na poslední chvíli zblokovat střelu Petra Švacha, z čehož potom vznikla brejková situace, kterou dokázal dobrým zákrokem vyřešit brankář Jelínek. V 32.minutě se blýsknul Goňa, který si šikovně zpracoval dlouhý nákop přes obránce a jeho finální přihrávka jen těsně minula Pavla Kříže, který by střílel do prázdné brány. O pár minut později jsme se ale konečně dočkali. Petr Švach se individuálně uvolnil na levé straně a na jeho následnou střelu z hranice šestnáctky brankář Pelhřimova nedosáhl. Do konce první půli se již nic nestalo a tak byl stav nerozhodně 1:1.

Do druhého poločasu jsme na Pelhřimov chtěli vletět, abychom utkání rozhodli co nejdříve v náš prospěch. V 51.minutě se však nejprve vyznamenal Jelínek, který dokázal vyrazit nepříjemnou střelu a z následného rohu šla hostující hlavička mimo naši branku. V 59.minutě měl na kopačce vedoucí branku Kříž, kdy mu Petr Švach naservíroval míč na malé vápno, ale ten trestuhodně přestřelil bránu. V 67.minutě pronikl do vápna agilní Švach, kterého hostující obránce fauloval nedovoleně a my tak měli možnost pokutového kopu. Míč si postavil sám faulovaný a k naší smůle jej poslal pouze do břevna! V 77.minutě se po přesném centru zjevil z boku Pavel Kříž, zpracoval si míč a jeho střelu bohužel dokázal usměrnit na roh obránce. Do konce utkání jsme se snažili něco udělat s výsledkem, ale do naší hry se dostala křeč a vše jsme řešili spíše dlouhými nákopy, které dokázali hráči Pelhřimova uskákat. Ke konci utkání mohlo být zle, ale střelu z bezprostřední blízkosti brankář Jelínek dokázal vyrazit na roh, který jsme dokázali odvrátit. Tím se utkání ukončilo a my bohužel bereme pouze bod za remízu 1:1.