Dorost si doma proti Kunovicím otevřel střelnici

/UT Hrádek/ V sobotním utkání, opět hraném na umělé trávě v Hrádku, jsme tentokrát přivítali nevyzpytatelného soupeře FK Kunovice, s kterým se nám ve vzájemných soubojích daří.

7:0 (2:0)

Branky: 2xFojtů, 2xStaněk, Hamalčík, Ondruš, Salajka
Gergela – Miklas, Dobiáš, Bařinka, Janků – Hamalčík, Melichařík, Švadleňák, Staněk – Salajka, Častulík
Střídali: Hyžík, Šenovský, Ondruš, Fojtů

Že by pro nás zápas mohl dopadnout opět vítězně naznačila již první minuta, kdy se do zakončení dostal Radim Hamalčík a svoji křižnou ránu s přispěním teče hostujícího obránce uklidil do brány 1:0. Vedoucí branka ovšem kunovické hráče nikterak nezaskočila, okamžitě přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v následující půlhodince byli více než lepším týmem. Naštěstí pro nás ze svých tří tutovek nás 2x podržel svými kouzly Gergela a jednou zazvonila kovová konstrukce. Zákonitě musel přijít ze strany trenéra zásah do sestavy a pomocí ,,hokejového střídání“ (nové pravidlo) využil hráčů pravidelně hrajících za muže FC TVD Kuby Fojtů a Filipa Ondruše. Již po pěti minutách svého pobytu na hřišti se prosadil J. Fojtů a svým typickým průnikem přináší patřičný klid na naše kopačky 2:0. Zbytek první půle si už naši hráči zkušeně pohlídali a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle jsme poprvé v novém ročníku nasadili do brány letní posilu Honzu Hyžíka, který v minulém ročníku hostoval ve Štítné. A nutno dodat, že se uvedl v dobrém světle. Úvod druhé půle byl více než podařený. Kluci vlétli na soupeře a v rozmezí 10-ti minut nasázeli evidentně zaskočenému soupeři další tři branky, kdy se postupně trefili Fojtů, Staněk a Filip Ondruš a výsledek tak byl v 55. minutě 5:0! Ideální stav na to, aby se pomocí nového pravidla dostali do hry i další střídající hráči, a my si tak mohli vyzkoušet nové tváře na různých postech. Za tohoto stavu hráči domácích mírně polevili ze své koncentrace a umožnili tak soupeři ukázat svoji ofenzivní sílu. Proti byl ovšem výše zmiňovaný Hyžík, který všechny soupeřovy šance zneškodnil. Závěrečná 10-ti minutovka patřila opět domácím hráčům, kdy se připomněl svojí druhou brankou D. Staněk – 6:0 a na konečných 7:0 zakončil v samotném závěru přízemní střelou z přímého kopu Martin Salajka.

,,Vítězství je hodně vysoké, ale pro soupeře trochu kruté. Dostali jsme se sice do rychlého vedení, ale soupeř měl několik ,,tutovek“ k vyrovnání. V těchto momentech nás podržel Gergela. Patřičný klid na naše kopačky přišel až po příchodu Ondruše a Kuby Fojtů, ale tak by to mělo být. Od těchto kluků se už očekává, že by měli být rozdílovými hráči a když se k tomu přidá ofenzíva v podobě Martina Salajky, mělo by to znát i na skóre, což se se taky do puntíku vyplnilo,“ uzavřel své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.