Béčko nezvládlo domácí duel s Horní Lidčí

/UT Hrádek/ Ve 12. kole hostila rezerva Slavičína ambiciózní celek Horní Lidče. Potkali se dva týmy z horních pater tabulky a na hřišti to bylo znát. Hrál se fotbal velmi kvalitní úrovně.

2:4 (0:2)

Branky: 2xSalajka
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – O. Šebák, Bureš, Šťastný, Both – L. Šebák, Šmotek, M. Švach ml., Zvoníček, Bartoš – Salajka
Střídali: Dobiáš, Staněk, Miklas

Zápasový komentář

Domácí opět začali aktivně, ale hosté byli agresivní a velmi dobře organizovaní. Slavičín také jako první zahrozil, když po akci Bartoše nevyužil dobrou střeleckou příležitost Šmotek. Hned po dvou minutách si domácí nešťastně vstřelili vlastní branku a ve 20 minutě potrestali hosté hrubou chybu domácích a ujali se vedení 0–2. Slavičín se chvíli vzpamatovával a v závěru poločasu mohl Bartošem snížit.

Po změně stran domácí prostřídali, prohodili sestavu a začali být stále nebezpečnější. V 62. minutě po centru Šebáka snížil na 1–2 Salajka a tentýž hráč v 73. minutě zaslouženě vyrovnal na 2–2. Domácích bylo plné hřiště a hostům zcela došel dech, ale fotbal je někdy krutý, a když se Slavičínu nepodařilo vstřelit vítěznou branku, která byla doslova na spadnutí, tak po ojedinělém protiútoku hosté s přispěním domácí obrany vstřelili vítězný gól. V samotném závěru do otevřené obrany domácích potvrdili vítězství na 2–4.

Pozápasový komentář

,,Na hráčích je znát nervozita po několika nezdarech, ale v tomto utkání předvedli velmi dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři. Vlastní branky a hrubé chyby tento výkon však devalvovali a po čtvrté v řadě jsme opět bez bodu, ale věřím že se tým zvedne a půjdeme štěstí naproti bojovností a ještě více zlepšenou hrou bez chyb,“ shrnul zápas a věří v lepší zítřky trenér Jiří Váňa.