Archiv článků

Trenér benjamínků FC TVD Slavičín Ondra Šála hodnotí právě skončenou sezónu

/Slavičín/ Trenéry slavičínských benjamínků jsou Adam Chmela a Ondra Šála. Ti se v zimním období potýkali s rozsáhlou marodkou svých svěřenců. Hráči absolvovali kvalitní halový turnaj ve slováckém Hluku. Situace se pak zlepšila po provedeném náboru nových hráčů. Další turnaj odehráli benjamínci v Bojkovicích, kde se zúčastnili Astona cup. Jedenáct hráčů odchází do mladší přípravky. K doplnění kádru by mělo dojít z dalšího náboru, který proběhne začátkem školního roku, ale u trenérů můžete své dítě příhlásit k fotbalovým tréninkům kdykoliv.

Trenér starší přípravky FC TVD Slavičín Dalibor Majc hodnotí uplynulou sezónu

/Slavičín/ Starší přípravka FC TVD Slavičín byla vedena trenéry Romanem Überallem a Daliborem Majcem. V průběhu celé sezóny  prokazovala velmi dobré výkony a s přehledem vyhrála zimní satelitní turnaj. Dařilo se jí i na venkovních turnajích a řada hráčů nastupovala i za mladší žáky. V mistrovské soutěži neměla v duelech s Vizovicemi, Horní Lhotou a Nevšovou příliš velkou konkurenci. Oba trenéři však své působení v klubu FC TVD Slavičín končí, nezbývá nám, než jim za skvěle odvedenou práci poděkovat!

Starší přípravka FC TVD Slavičín brala na turnaji v Bojkovicích druhé místo

/Bojkovice/ Starší přípravka FC TVD Slavičín v neděli 23. června startovala na Memoriálu Jaromíra Krejčiříka v Bojkovicích. Soupeři mladých Slavičanů byly týmy –  ČSK Uherský Brod, FC Brumov, FK Bystřice pod Hostýnem, TJ Cementár Horné Srnie a dva celky domácího Sportovního klubu Slovácká Viktoria Bojkovice. V turnaji nakonec brali mladí Slavičané druhé místo, kdy nestačili pouze na vítězný tým ze slovenského Horního Srní. 

Trenér mladší přípravky FC TVD Slavičín Stanislav Urbaník hodnotí uplynulou sezónu

/Rozhovor/ Koučem mladší přípravky v našem klubu je Stanislav Urbaník. Tomu pomáhají další dva trenéři a to Martin Fojtů a Jakub Kozubík. Prvně jmenovaného jsme požádali o krátké zhodnocení uplynulé sezóny u mladší přípravky. Ta skončila v zimním satelitu na velmi lichotivém třetím místě. Odehrála i několik halových turnajů. V mistrovské soutěži poměřila síly s Vizovicemi, Horní Lhotou a Nevšovou. Trenéří měli v týmu přes dvacet hráčů, což je úctyhodné číslo.

Lukáš Hubáček odmítl nabídku Kunovic a chtěl by s dorostem postoupit o patro výše

/Rozhovor/ Slavičínský dorostenec Lukáš Hubáček si zahrál v sedmnácti letech společně s Kubou Rapantem Národní finále Poháru Josefa Šurala za KFS Zlín. Zde obsadili hráči zlínského výběru skvělé třetí místo. Mladý slavičínský středopolař obdržel nabídku k přestupu do Kunovic, tu ale odmítl a měl by i nadále působit v našem klubu. S dorostem FC TVD by chtěl vykopat divizi v nadcházející sezóně. A jak Lukáš tipuje probíhající Euro? To vše se můžete dočíst v našem rozhovoru.

Patnáctiletý dorostenec FC TVD Slavičín Ondřej Zoubek si připsal start v divizní soutěži

/Rozhovor/ Talentovaný slavičínský mladík Ondřej Zoubek po příchodu ze žáků velmi rychle zapadl do dorosteneckého týmu, hrající Krajský přebor. Podílel se osmi brankami na druhém místě slavičínského celku. Postup do třetí nejvyšší soutěže nakonec Slavičanům unikl, neboť z druhé ligy sestoupily Šumperk a Poruba a druhý celek v pořadí již nepostupoval. V závěru soutěže si Ondřej Zoubek připsal i start za divizní A mužstvo. Komu Ondra fandí a koho tipuje na vítěze Eura, se můžete dočíst v našem rozhovoru.

Starší přípravka FC TVD Slavičín bude v neděli hrát na turnaji v Bojkovicích

/Bojkovice/ Starší přípravka FC TVD Slavičín bude v neděli 23. června startovat na Memoriálu Jaromíra Krejčiříka v Bojkovicích. Soupeři mladých Slavičanů budou týmy – FC Zlín U10, ČSK Uherský Brod, FC Brumov, FK Bystřice pod Hostýnem, TJ Cementár Horné Srnie a dva týmy domácího Sportovního klubu Slovácká Viktoria Bojkovice. Začátek turnaje je v 8.30 hodin.

Dorostenci FC TVD Slavičín vybojovali v Krajském přeboru druhé místo

/Slavičín/Poslední mistrovské utkání v sezoně 2023/2024 odehráli slavičínští dorostenci na domácí půdě proti celku z Holešova. Slavičané  bojovali o druhé místo v tabulce Krajského přeboru před dotírajícím Uherským Brodem. To může být v konečném účtování i postupovým do dorostenecké divize. V první půli si domácí vypracovali dvoubrankový náskok. Ve druhém dějství ale domácí pod tíhou okamžiku znervózněli a hosté utkání ještě zdramatizovali. Svěřenci trenéra Pavla Tomečka nakonec zápas dovedli do vítězného konce a obsadili skvělé druhé místo v konečné tabulce Krajského přeboru.  Navíc Jakub Rapant získal korunu krále střelců Krajského přeboru, kdy svým soupeřům nasázel úctyhodných 35 branek!

Fotbalisté Slavičína zakončili sezónu porážkou v Přerově

 /Přerov/Poslední divizní utkání v jarní části odehráli slavičínští fotbalisté v Přerově. Domácí tým je již jistým sestupujícím celkem do Krajského přeboru a tak chtěl své dlouholeté účinkování v divizních soutěžích zakončit výhrou. Slavičané přijeli v hodně omlazené sestavě. Výčet hráčů, kteří trenéru Slončíkovi z různých příčin chyběli by byl hodně dlouhý a tak si alespoň první divizní starty připsaly hráči dorosteneckého týmu. V první půli Slavičané dvakrát zbytečně inkasovali. Své možnosti však zužitkovat nedokázali. V úvodu druhé půle se náramně trefil Staněk a bylo zaděláno na drama. Hráči FC TVD však své dobré střelecké příležitosti nevyužili. V závěru hosté prostřídali celý kádr a do branky šel i Jakub Marek. Sezonu tak končí Slavičané prohrou u posledního týmu. Jaká byla sezona 2023/2024 těžko říct, někdy to připomínalo jízdu na horské dráze, ale konečná 6. či 7. pozice patrně odpovídá stávajícímu složení mužstva, které v půlce jarní části postihlo zranění dvou klíčových hráčů Kořenka a Vincúra. Jaký bude další pohyb ve slavičínském klubu, se pak dozvíte na novém webu FC TVD, který by měl být zanedlouho představen i s novým webmasterem.