Dorostenci předvedli týmový výkon korunovaný první jarní výhrou venku

/Louky/ V nedělním dopoledni naši dorostenci zajížděli k soupeři do Zlína – Louk, který se na jaře může pochlubit dobrými výsledky. Zápas, i přes těžký, velmi nerovný terén, měl vysokou úroveň.

0:3 (0:0)

Branky: Dobiáš, Fojtů z pen., vlastní
Gergela – Blažek, Ondruš, Miklas, Dobiáš – Janků, Švadleňák, Šmotek, Zámečník(ZL), Kamenčák – Fojtů
Střídali: L. Švach, Melichařík

Hra se přelévala střídavě před obě brány, domácí hrozili zejména ze standardních situací. Výborně organizovaná obrana však žádnou změnu skóre nedovolila. Po úvodním tlaku domácích jsme se i my připomněli a začali jsme čím dál víc zaměstnávat obranu Louk. Za zmínku stojí akce z 35. minuty a následné zakončení dobře hrajícího Dobiáše. Dále akce v poslední minutě první půle, kdy čechrovaný centr Miklase do šestnáctky soupeře nenašel bohužel adresáře.

Do druhé půle jsme museli pro zranění střídat nejprve kapitána Šmotka a po deseti minutách i dalšího zraněného hráče Petra Janků. Nicméně nás to nijak nevykolejilo a hned z první vážnější šance jsme dokázali skórovat. Po individuálním uvolnění J. Fojtů a následném milimetrovém centru se nejlépe zorientoval Dobiáš, který uklidil hlavou míč k zadní tyči domácích – 0:1. Po chvíli na to, opět po krásném vykombinování hráčů domácích, se jako poslední dostal k míči Kuba Fojtů, který však byl faulován v pokutovém území a následně nařízenou penaltu sám faulovaný proměnil – 0:2. Kalich hořkosti si domácí hráči museli v nedělním dopoledni vypít až do dna, protože si Melichaříkem rozehraný rohový kop nešťastně srazili do vlastní brány – 0:3. Domácí tento moment prakticky zlomil, a tak se závěr dohrával v poklidném tempu.

,,Dnes před všemi kluky hluboce smekám a děkuji za předvedený výkon. Až na úvodní 15ti minutovku, která patřila domácím, jsme byli lepším týmem. Kluci dali do zápasu srdce a pro zisk třech bodů udělali opravdu maximum. Věděli jsme, že nás čeká těžký terén, úzké hřiště a houževnatý soupeř. Díky týmovému semknutí si však zcela zaslouženě  odvážíme první jarní výhru ze hřiště soupeře,“ zhodnotil povedené vystoupení svých svěřenců spokojený asistent trenéra Michal Švach.