Název klubu:
• SK VIKTORIA KVÍTKOVICE (1928-1949)
• Československé stavební závody Gottwaldov, Pozemní závody Gottwaldov, TATRAN GOTTWALDOV (1949-1958)
• TJ SOKOL KVÍTKOVICE (1958-1961)
• MORAVAN KVÍTKOVICE, MORAVAN OTROKOVICE (1961-1992)
• FC VIKTORIA OTROKOVICE (OD 1. LEDNA 1993…)
První funkcionáři klubu:
Předseda – František Kojecký, místopředseda – Rudolf Laciga
První registrovaní fotbalisté:
Blažek Josef, Dočkal Josef, Endlicher Václav, Krajča Josef, Nevřala Jaroslav, Ševčík Jaroslav, Šiška Jaroslav…
Kde se to zrodilo?
Vše začalo v hospodě u Lacigů, kde se scházeli kvítkovičtí občané, aby rokovali o tom co bylo, co je, ale také o tom, co by mohlo být kdyby… A tak se zrodila myšlenka – založit v Kvítkovicích fotbalový klub (1928-1929).
Sportovní život klubu začal hned v roce 1929, klub byl zařazen do IV. třídy Hanácké župy fotbalové. Na úvodních stranách kroniky klubu jsou zaznamenány úspěšná vystoupení Viktorky: vítězství nad SK Hodonín 3:2, nad SK Přerov B 3:0, nad AC Sl. Slavií Uh. Hradiště 6:1. Fotbalové kořeny v Kvítkovicích sílily a tak brzy bylo založeno také druhé mužstvo a mužstvo dorostu, Až do roku 1936 žili fotbalisté na výsluní, získali jednu trofej za druhou, v kronice přibývalo vítězných zápasů, spoluobčané fandili hráčům i funkcionářům. Nebylo divu , neboť ve fotbalovém životě předčili i sousední Otrokovice, kde se fotbal začal rozvíjet až po založení SK Baťov v roce 1935.
V letech 1939-1949 se několikrát klub ocitl v situacích, kdy se jednalo o bytí a nebytí, ale vždy to mělo šťastný konec. Ke zlepšení situace přispěla také spolupráce s SK Baťov a SK Zlín. Fotbalové mužstvo postupovalo každoročně do vyšších soutěží, vrchol přinesl rok 1948. Viktorka Kvítkovice bojovala v moravské divizní soutěži, která trvala jeden ročník.
V letech 1949-1959 zájem občanů o fotbal se ztrácel a tak zůstali jen nejvěrnější. Těžké období bylo překonáno a fotbal v Kvítkovicích se hrál pod názvem Tatran Gotwaldov. Slučování tělovýchovných jednot v městě se odrazilo také na Kvítkovicích, V obci zvítězil názor: Chceme být samostatní. Sokol Kvítkovice bojoval v okresních soutěžích se střídavými výsledky. Po několika letech se opět změnil název: Po hlavičkou TJ Moravan Kvítkovice začala další etapa rozvoje sportovního života v obci.
V letech 1959-1969 soutěžní ročníky přinesli úspěšné výsledky, ale také utkání plné zklamání. Závod Moravan se stal novým patronem klubu a to sebou přineslo zlepšení družstev mládeže i mužů. V roce 1963 se podařilo obnovit dobré jméno kvítkovické kopané – Moravan postoupil do 1. B třídy a také béčko slavilo jeden úspěch za druhým. Přijemné zpestření činnosti oddílu bylo navázání družby s SC Wiener Wictoria.
V letech 1969-1979 se začali prosazovat někteří členové oddílu jako fotbaloví rozhodčí. Žáci Viktorie se začali objevovat ve výběrech okresní a krajské reprezentace.