Dorostenci FC TVD Slavičín se vracejí z Kunovic bez bodů

/Kunovice/ Dorostenci Slavičína cestovali již v pátek 10. května do Kunovic, kde je čekal na stadionu Na Bělince lídr tabulky. Hosté  jako již tradičně prohospodařili první půli, kterou prohráli o dvě branky. Ve druhém poločasu se snažili s výsledkem ještě něco udělat. Po hodině hry dal Petr Lukáš kontaktní branku. Vyrovnat se však slavičínským dorostencům již nepodařilo. Další mistrovské utkání odehrají hráči FC TVD až v neděli 19. května, kdy na domácí půdě budou hostit FC Zlínsko. Výkop duelu je v 10.00 hodin.

2:1 (2:0)

 

FC TVD Slavičín
Branka: Lukáš Petr
Kunovice, 10.5.2024, v 18.00 hodin

 

 

 

Hodnocení trenéra FC TVD Slavičín Pavla Tomečka:

Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, které se hrálo na výborně připraveném trávníku. První poločas byl z naší strany velmi opatrný, působili jsme zakřiknutým dojmem, byli jsme málo aktivní navíc jsme dělali spoustu chyb v rozehrávce, čehož soupeř využil a vstřelil nám dvě branky. O poločase v kabině jsme si řekli, že takhle hrát nechceme, že to nejsme my a máme na to s výsledkem ještě něco udělat. Od první minuty druhé půle jsme nastoupili naprosto v jiném rozpoložení  a soupeře jsme doslova zavřeli na jejich polovině a nedali jim vůbec šanci k nějaké hře. A byli jsme aktivní, výborně jsme kombinovali, vytvářeli jsme si šance, jen škoda že jsme vstřelili pouze jeden gól. Z mého pohledu jsme odehráli nejlepší poločas z dosavadní sezóny. Kluci zaslouží velkou pochvalu zato, jak se semknuli druhý poločas a ukázali, že fotbal hrát umí! Je jenom škoda, že jsme nehráli takhle od začátku utkání, protože věřím v to, že by jsme soupeře porazili.

 

Představení klubu FK Kunovice – zdroj: https://www.fotbalkunovice.cz/

 

Klub byl založen roku 1932 pod názvem SK Kunovice. Největším úspěchem je čtyřleté působení ve 2. nejvyšší soutěži (2002/03 – 2005/06). Od sezony 2018/19 hraje I. A třídu Zlínského kraje – sk. B (6. nejvyšší soutěž).
Stadion Na Bělince využívá také rezervní tým Slovácka.

Kunovice se po většinu existence pohybovaly v krajských fotbalových soutěžích. Zlom nastal v sezóně 1995/96, kdy klub podruhé ve své historii postoupil do Divize D (poprvé ji hrál v ročníku 1991/92). Jako nováček dovedl soutěž ihned vyhrát a postoupit do 3. nejvyšší soutěže (MSFL). V ní se klub první sezóny pohyboval ve druhé polovině tabulky.

Až v sezóně 2000/01 se klubu málem povedlo postoupit do 2. ligy. Kunovice skončily na 2. místě za béčkem Sigmy Olomouc. V další sezóně už ale Kunovicím historický postup neunikl, Moravskoslezskou ligu vyhrály při bodové shodě s Dolními Kounicemi díky lepším vzájemným zápasům a mohly se radovat z dosud největšího klubového úspěchu. Na podzim 2003 se uvažovalo o přesunu kunovické kopané do Veselí nad Moravou.V sezóně 2005/06 se klub umístil na slušném 11. místě, ale kvůli finančním problémům nedostal licenci a přihlásil se do Přeboru Zlínského kraje (5. nejvyšší soutěž).[4] Po podzimu se však ze soutěže odhlásil a seniorské „A“ mužstvo zaniklo.

Po tříleté odmlce klub zahájil v sezoně 2009/10 v Základní třídě Uherskohradišťska – sk. A (nejnižší soutěž).