Dorostenci FC TVD Slavičín  zachraňovali ve Slušovicích v závěru remízu

/Slušovice/ Dorostenci Slavičína v dalším utkání Krajského přeboru cestovali do Slušovic. V utkání byli favoritem, ale domácí celek Slavičany zaskočil již po devíti minutách, kdy se ujal vedení. Do kabin odcházeli hosté s jednobrankovým mankem. Ve druhém dějství se snažili hráči FC TVD srovnat, ale v 68. minutě inkasovali podruhé. O čtyři minuty později ale kanonýr Rapant snížil na jednobrankový rozdíl. V samotném závěru netradiční střelec Matěj Bor vyrovnal na konečných 2:2. Další utkání odehrají dorostenci FC TVD Slavičín v sobotu 13. dubna doma proti týmu FK Louky. Utkání má výkop v 10.00 hodin.

2:2 (1:0)

Branky: Rapant, Bor M.
Sestava:
Slušovice, sobota 6.4.2024

Hodnocení trenéra FC TVD Slavičín Pavla Tomečka:

Před začátkem utkání jsme věděli, že nás nečeká  ve Slušovicích vůbec lehký zápas a to se také potvrdilo Soupeř hrál dobře organizovaně a nepouštěl nás moc do hry. My jsme se snažili hrát kombinačně, ale chyběla nám přesnost a větší klid na míči. Remízu považuji za spravedlivou.

Představení klubu FC Slušovice:

FC Slušovice je český fotbalový klub ze Slušovic, který byl založen roku 1929.[1] Od sezony 2019/20 hraje Přebor Zlínského kraje (5. nejvyšší soutěž). Od března 2015 byl hrajícím předsedou klubu bývalý prvoligový fotbalista Roman Dobeš.[4] Současným předsedou oddílu je Michal Klimt,[3] který je zároveň vedoucím A-mužstva.[5] U A-mužstva působili bývalí prvoligoví hráči Jaroslav Švach (trenér) a Roman Dobeš (hrající asistent trenéra).[3]

Největším úspěchem je sedmileté účinkování ve 2. nejvyšší soutěži v sezonách 1986/871991/92 a 1995/96, zejména pak dvě bronzové příčky v ročnících 1986/87 a 1989/90. Výraznou osobností 80. a začátku 90. let 20. století byl trenér Antonín Juran.

Ve svém posledním druholigovém ročníku 1995/96 skončil klub na 7. místě, ale z finančních důvodů se do dalšího ročníku nepřihlásil a spojil se s FK HK Přerov (19961998), který tak na dva ročníky získal druholigovou příslušnost. Po osamostatnění od Přerova po skončení ročníku 1997/98 slušovičtí koupili divizní licenci na ročník 1998/99 od TJ Sokol Trnava.