Fotbalisté Slavičína hostí v sobotu dopoledne na hrádecké umělce 1. HFK Olomouc

/Slavičín/ Fotbalisté FC TVD Slavičín se podruhé představí na hrádecké umělé trávě a v sobotu dopoledne přivítají 1. HFK Olomouc. Hanáci jsou v divizní tabulce na deváté příčce a v posledním duelu dokázali na domácí půdě uhrát cenný bod s favorizovaným Vsetínem. Slavičané se po výhře nad olomouckými Novými Sady posunuli na pátou pozici, kterou by chtěli v souboji s Hanáky udržet.

FC TVD Slavičín

sobota 16.3.2024

UT Hrádek v 10.30 hodin

Branky:
Sestava:
Střídali: 
Slavičín-Hrádek, 16.3. 2024

 

 

 

 

 

O klubu 1. HFK Olomouc – web https://www.1hfkolomouc.cz/

Fotbalový klub 1.HFK Olomouc patří mezi nejvýznamnější a největší kluby na Moravě. Ve své současné činnosti navazuje na odkaz několika generací fotbalistů, funkcionářů a fandů tří historicky velice úspěšných a známých olomouckých fotbalových klubů, a to především na fotbalový klub FK Holice 1932 a dále pak na FC Lokomotivu Olomouc a FK Hodolany.

 

 

Představujeme nový realizační tým 1.HFK Olomouc

 

Po výsledkově nepovedeném podzimu přichází nový hlavní trenér Vlastimil Zeman /47 – UEFA A licence/, který dříve působil u ženského týmu SK Sigma Olomouc v celostátní 2.lize, u mládeže SK Sigma Olomouc a také v mládeži našeho klubu. Spolu s ním ze Sigmy Olomouc přichází asistent Ladislav Špaček a kondiční trenér Filip Vémola. Trenérem brankářů bude i nadále Petr Večeř.

Mužstvo se začalo připravovat pod novým realizačním týmem od 10.ledna 2023.

Trenére, jaké máte cíle pro jarní část soutěže?

Jasným cílem je záchrana v divizi. Analyzovali jsme podzimní část a vyšlo nám jednoznačně, že toto mužstvo má kvalitu na daleko lepší umístění. Kluci se musí primárně zvednout psychicky, protože fotbalisté jsou to kvalitní a jak víme, tak velkou část výkonu dělá hlava. Dalším úkolem je týmu dát herní tvář a herní styl. Důležité je naše hráče připravit na 2-3 rozestavení, tak abychom byli schopni reagovat v utkání na různé vývoje. Chceme od hráčů větší univerzálnost, tak aby každý z nich byl schopen nastoupit kvalitně minimálně na dvou pozicích. Výzvou je pro nás zapracovávat mladé talentované hráče, které máme k dispozici.

Jak hodnotíte dosavadní přípravu?

V úvodním seznamovacím týdnu jsme zvolili pomalý nárůst zátěže, tak aby kluci po delším volnu nebyli hned zataveni a nevznikla nám zbytečná zranění. Následoval 3 týdenní náročný kondiční blok. Hráči to odmakali na maximum a za to je musíme pochválit. Poslední 3 týdny se již věnuje hernímu projevu a taktice.

Jaké jsou změny v kádru mužstva? Co příchody?

Máme nového zkušeného brankáře Vojtu Nakládala (Konice), do zálohy přichází Michal Mádr (Brodek), do útoku z Nigérie Bassey Idongesit a z hostování se vrací Josef Komani (Lutín). V jednání je ještě jeden hráč ze zahraničí a také jeden hráč s ligovou zkušeností. Byl by pro nás velkým přínosem, ale uvidíme, jak jednání dopadnou. Podařilo se udržet Petra Červenku, který měl nabídku z vyšší soutěže.

Kteří hráči naopak náš klub opouští?

Opustil nás brankář Machalický (Všechovice) a  Nováček (Šumperk). Klukům děkujeme za výkony v 1.HFK Olomouc a přejeme do další kariéry hodně úspěchů.

Jak hodnotíte přípravné zápasy?

První utkání přípravy proti soupeři ze Slovenska, kterým byla Bánová (3.liga), bylo takové „surové“. Oba týmy byly na začátku přípravy. Výsledek 1:4 vznikl v závěru utkání po našich individuálních chybách, které zkušený soupeř nekompromisně trestal.

Následné utkání proti U18 Sigmy Olomouc 3:3 mělo již daleko lepší parametry. Byli jsme o kousek lepším týmem, ale dvouminutový výpadek koncentrace nás stál dva inkasované góly a výhru. Hattrick zaznamenal Vojta Novotný, kdy především jeho gól z přímého kopu byl parádní. Soupeře musím pochválit za brejkové situace, jejich přepnutí z defenzívy do ofenzívy a vyjetí většího počtu hráčů mají zvládnuté velice kvalitně. Je to pro nás určitá vzorová situace.

Proti Břidličné 2:1 (Divize) jsme byli většinu utkání lepším a dominantním týmem na míči. Pouze se nám nepodařilo proměnit šance a tím výsledek utkání udělat jednoznačnějším. Do utkání jako do všech v přípravě jsme nastoupili v kombinované sestavě a zkoušeli hráče na různých postech. Oba naše góly vstřelil Honza Lang.

Tým odehrál také dvě utkání se soupeři z Krajského přeboru, kterými byly týmy z  Konice (3:0) a z Litovle (7:1).

Zrcadlo nám nastavil zápas proti Znojmu 1:7, kdy pro soupeře to byla generálka na MSFL. Soupeř byl ve všech aspektech hry lepší a disponoval velkým množstvím kvalitních zahraničních hráčů. V určitých úsecích zápasu jsme byli schopni být konkurence schopní, ale kvalita trestat naše drobné chyby byla od soupeře smrtící. Poprvé v přípravě jsme hráli na přírodní trávě, což se také na našem výkonu projevilo.

Poslední domácí utkání jsme odehráli na umělé trávě proti Bruntálu 1:2 (divize). Po celé utkání jsme byli lepší na míči a vytvořili jsme si především v prvním poločase 5-6 gólových šancí, ale trestuhodně je neproměnili. Spokojeni jsme s předvedenou hrou a vytvářením si gólových situací. Je vidět, že kluci už chápou, co po nich my trenéři chceme a pomalu si to sedá. Naše herní kvalita je zápas od zápasu lepší. Nespokojenost panuje s produktivitou, zatím nejsme schopni přenést z tréninku produktivitu do zápasu. Utkání výsledkově rozhodla nedisciplinovanost a nezodpovědnost našeho střídajícího hráče. Od střídajících hráčů očekáváme, že udrží nastolené tempo hry a budou tím rozdílovým detailem, které utkání může rozhodnout. Jsme jeden tým a nejde o jednotlivce. Každý hráč má svoji zodpovědnost k týmu. Rozhodně chceme udržet všechny hráče v určité rotaci sestavy. Samozřejmě určitá osa týmu je nastavena, ale je pro nás důležité, aby každý hráč A týmu cítil šanci na minutáž a prostor v zápase. Naši branku vstřelil z penalty Ondra Buček.

Generálku jsme završili na přírodní trávě proti týmu FK Brodek u Přerova, který jsme porazili 2:1.