Divizní Slavičín udolal brankou Kořenka ve Vlachovicích rezervu Líšně

/Vlachovice/ Fotbalisté FC TVD Slavičín odehráli své druhé přípravné utkání v sobotu 22. července od 11 hodin v nedalekých Vlachovicích. Soupeřem jim byla rezerva druholigové Líšně. Brněnský tým v loňské sezoně opanoval Krajský přebor a je tedy divizním nováčkem ve skupině D. Domácí tým nakonec vyhrál brankou Kořenka, ale hosté si vypracovali několik brankových příležitostí. Domácí celek podrželi oba brankáří – Výpušťák s Pjajkem. 

FC TVD Slavičín

1:0 (1:0)

hřiště Vlachovice v 11.00 hodin

Branky: Kořének
Sestava: 
Střídali: 
Vlachovice, 22.7. 2023

 

V dalším přípravném utkání nastoupili hráči FC TVD Slavičín proti rezervě druholigové Líšně, která je nováčkem divizní skupiny D. Utkání se hrálo v sobotu 22. července ve Vlachovicích od 11.00 hodin. Domácí celek se musel obejít bez několika hráčů, kdy trenéru Slončíkovi chyběli – brankář Mendl (odchod do Rakouska), Lukáš Šebák (odchod do Nevšové) a další fotbalisté z různých příčin – Škubník, Goňa, Fiala a Juřica.

 

V úvodu utkání byli hosté více nebezpečnějším týmem a rychlonozí útočnici provětrávali domácí obranu. V sestavě celku z Líšně se objevili i dva hráči africké národnosti a byli v zápase hodně aktivní. Hostím se podařilo vstřelit branku, ale ta jim nebyla uznána pro ofsajdové postavení. Postupem času se začali prosazovat domácí hráči a jejich tlak vyvrcholil brankou Kořenka, který po standartní situaci uklidil míč do sítě. Do konce první půle se hrálo nahoru a dolů a oba týmy mohly několikrát skórovat. Přesto do kabin odcházeli spokojenější domácí hráči, kteří si vypracovali jednobrankové vedení.

 

Druhá půle přinesla více aktivity na straně hostí a gólman Pjajko musel v brance čarovat. Podařilo se mu zneškodnit i samostatný nájezd a několikrát při něm stálo i štěstí. Domácí se k zakončení už příliš nedostávali a hrozili pouze z dlouhých autů Tomáše Deklevy. Do konce utkání se již stav zápasu nezměnil a domácí si v přípravě připsali druhou výhru. Ta se však rodila velmi těžce a hosté mohli několikrát skórovat. Rezerva Líšně ukázala velký potencionál. Domácí tým v první půli podal slušný výkon, po prostřídání už nebyla hra tak uspořádaná.

 

 

 

V tomto týdnu je už na programu MOL cup a Slavičané vyzvou stejně jako v loňském ročníku třetiligové SK Kvítkovice. Oba kluby se už dohodly na termínu utkání a hrát se bude na hřišti ve Slavičíně v pátek 28. července od 17.30 hodin.  Mistrovská utkání pak začínají 5. srpna a Slavičané si zopakují loňský úvodní duel v olomouckých Nových Sadech. Utkání má výkop v 17.00 hodin.

 

Program přípravných utkání FC TVD Slavičín:

 

sobota 15.7. 2023 – venku – FK SK Polanka nad Odrou – 4:2

sobota 22.7. 2023 – hřiště Vlachovice – SK Líšeň „B“ – 1:0

pátek 28.7. 2023 – hřiště Slavičín – SK Kvítkovice – MOL cup – v 17.30 hodin