Trenér starších žáků Andrej Stánok hodnotí jarní část

/Slavičín/ V jarní části převzal tým starších žáků FC TVD Slavičín po Davidu Ptáčkovi zkušený slovenský matador Andrej Stánok. Požádali jsme jej o rozhovor, ve kterém zhodnotil jarní účinkování týmu v Krajském přeboru.

Trenére, jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?

Jarnú časť by som rozdelil na dve časti. Na časť pred prestávkou a po prestávke.

Úvod jarnej časti nám vyšiel úplne vynikajúco. Do zápasov sme pretavili celú našu zimnú prípravu, kde sa nedovolili súperom hrať svoju hru ale prinútili sme ich hrať, to čo sme chceli my. Prvé kolo sme porazili Morkovice, Brumov,uhrali remízu v Starom Meste, a doma porazili Rožnov. Zo štyroch zápasov sme získali 10 bodov a bola veľká spokojnosť s predvedenou hrou. Potom sme mali víkend voľný los a na ďalší týždeň chlapci odcestovali do Anglicka na školský výlet. Tréningov sa zúčastňovalo málo hráčov, prišlo poľavenie. Tento dvojtýždňový výpadok nás poznačil do zbytku sezóny. Tam sme porazili iba Bojkovice a získali bod s uherským Brodom a 4 krát sme prehrali.  Celkovo hodnotím sezónu pozitívne. Skončili sme na šiestom mieste, A chlapci sa zdokonalili po mnohých stránkach a vytvorili skvelý kolektív.

Které zápasy se Vám nejvíce podařily?

Boli asi dva. Druhé kolo v Brumove, ktoré nás v poslednom prípravnom zápase porazilo 10:1 a my sme nič nepripustili a nedovolili im zopakovať tento výsledok. Síce domáci viedli ale my sme rýchlo vyrovnali. Tempo hry sme diktovali my a domácim sme dovolili iba skóre zápasu skrášliť a vyhrali sme tam 5:2. a druhý zápas bol v štvrtom kole domáci zápas proti Rožnovu. Hrali sme svoju hru, viedli sme v zápase ale hosťom sa podarili rýchlo vyrovnať a do prestávky streliť vedúci gól. Nevzdávali sme sa a v druhom polčase behom piatich minút sa nám podarilo skóre otočiť. Rožnovu sa podarilo vyrovnať z penalty. Nás to ale nezlomilo a 4 minúty pred koncom sme strelili víťazný gól.

Na který zápas byste nejraději zapomněl?

Určite to bude zápas s posledným Holešovom. Ten nám nevyšiel vôbec po žiadnej stránke. Prehrávali sme už rozdielom dvoch tried a až potom za stavu 6:0 sa nám podarilo skórovať a upraviť výsledok na 6:3. Holešov právom vyhral , my sme sa z tohto zápasu poučili a zobrali si k srdcu nie len to dobré ale aj zlé. Prehra bola všetkých, od trénera po posledného hráča.

Kdo byl nejlepším střelcem Vašeho celku?

Najlepším strelcom sa stal Lukáš Ján s 11 gólmi. 9 ich dal v jesennej časti a 2 v jarnej . Jarnej časti sa najlepšie darilo  Križkovi Tobiášovi ktorý ich dal 7 a skončil na druhom mieste z celkovým počtom 10 gólov.

Které hráče byste za výkony pochválil?

Vybrať jedného hráča by bolo ťažké, Dominik Fojtů bol jednotkou mužstva, a keď bol zranení zaskočil golman mladších žiakov  Šimon Medvěd.  Obrana v zložení Vacula, Ptáček, Řehák šlapala celú sezónu ako hodinky. Dokázali hrať systémom na troch obrancov. V strede zálohy sa točila trojica hráčov Šustek, Zoubek, Lorenc, ktorý dokázali obhospodáriť stred našeho poľa. Na krojoch zálohy hral pravidelne v ľavo Cuřín a v pravo sa prestriedalo viacero hráčov Lupina, Homola, Martinec, Boráň, Milička. V útoku bola trojica Barcuch, Križko, Lukáš, ktorý si dokazovali vytvárať kopec gólových príležitostí.  Horalík dokázal zaskočiť chorého Řeháka. Všetci hráči sa chopili svojej šance a dokázali že sú plnohodnotnými hráčmi. Takže by som asi pochválil celé mužstvo, že vytvorili jeden skveli tým.

Kolik hráčů přejde do starší věkové kategorie?

Odchádza 11 hráčov, Fojtů, Řehák, Zoubek, Lorenc, Cuřín, Lukáš, Barcuch, Kriřko, Milička, Horalík, Lupina

Kdy zahájíte letní přípravu?

Letnú prípravu začíname piatok 7.7. Príprava bude krátka, kedže sezónu začíname už 19.8. Dovolenku má každý hráč individuálnu takže sa budeme nejako to celé skĺbiť dokopy, a budeme sa snažiť čo najviac natrénovať a nacvičiť.

Jaká přípravná utkání máte v plánu odehrát?

Zatiaľ máme dohodnutú generálku v Bošáci (Slovensko), kde nás pozvali na hody. Ostatné zápasy budeme riešiť za chodu, podľa toho aký nás bude počet hráčov na tréningoch.

V soutěži jsou některé nové týmy – Mařatice, Vsetín a Bystřice pod Hostýnem. Máte nějaké informace o soupeřích?

Určite to bude oživením súťaže. Veď Mařatice a Bystřice právom postúpili z nižších súťaží a Vsetín bohužiaľ k nám vypadol ale určite budú silným súperom. Nejaké informácie o súperoch nemáme, ale to nič nemení. Každý súper je pre nás  výzvou a určite sa nikoho nezľakneme.