Fotbalisté Slavičína si o víkendu ve Vsetíně otevřeli střelnici

/Vsetín/ Hráči Slavičína odehráli v sobotu valašské derby se Vsetínem. V posledním měření sil na slavičínském hřišti se z výhry radovali fotbalisté FC TVD v poměru 5:1 a i druhý duel ve Vsetíně skončil jasnou výhrou hráčů FC TVD Slavičín. Domácí tým tahal za kratší konec již od úvodního hvizdu a Slavičané postupně navyšovali svoji výhru. Další utkání čeká na fotbalisty Slavičína již ve středu 3. května, kdy se představí na půdě rezervy brněnské Zbrojovky.

1:4 (0:2)

 

FC TVD Slavičín
Branky: Rožek 2, Žůrek, Staněk
Sestava:

Pjajko – Naňák, Škubník, Kalus, Dekleva, Kořenek, Školník, Vašulka, Rožek, Žůrek, Juřica
Střídali: Goňa, Šebák, Staněk, Fiala
Vsetín,  29.4. 2023
Roli papírového favorita se podařilo naplno splnit divizním fotbalistům Slavičína v derby ve Vsetíně. Domácí v kombinované sestavě se snažili o vzdor, ovšem lídr skupiny E dominoval od prvních minut.
„Ve Vsetíně nás vždy čekají těžké duely a ne jinak tomu bylo i nyní. Tentokrát nám ale pomohlo, že domácí měli sestavu hodně polátanou,“ přiznal jinak spokojený trenér Slavičína Petr Slončík.
Duel ovlivnil rychlý gól Žůrka, na který po půlhodině hry navázal Rožek. „Prvních dvacet minut nám to ale neběhalo, vázla organizace hry. Postupem času jsme se ale otřepali, vytvořili si řadu šancí a přidali druhou trefu,“ pustil se do hodnocení Slončík.
Třebaže domácí ještě přidali na nasazení a bojovnosti, Slavičínští kontrolovali hru i výsledek, Zvláště, když v 55. minutě přidal svou druhou trefu Rožek. Vsetín se sice dočkal čestného úspěchu, ovšem poslední slovo měl lídr.
„Rozhodla kvalita ve finální a předfinální fázi. Vsetín předvedl s mladým výběrem sympatický výkon, snažil se hrát, ale fotbalová kvalita byla na naší straně,“ dodal Petr Slončík.
Zdroj: Zlínský deník
Roman Vojvodík (trenér Vsetín) pro Valašskýfotbal: „Máme šílenou marodku. Čtyři hráči základu nemohli nastoupit, dva hráli přes bolest, do toho se zranil ve 14. minutě Petr Mikuš. V poli jsme nebyli horší, ale zkušenosti v zakončení byl markantní. Oni co měli, dali. Měli obrovskou kvalitu v zakončení. V tomto aktuálním složení jsme proti lídrovi divize bohužel nemohli pomýšlet na lepší výsledek.“