Turnaj OFS Zlín mladších žáků vyhrál domácí Slavičín před Mladcovou

/Slavičín/ Okresní fotbalový svaz ve Zlíně pořádal v neděli 11. prosince 2022 ve sportovní hale ve Slavičíně turnaj mladších žáků. V něm se nakonec představilo devět týmů, které byly rozděleny do tří skupin. V turnaji nastoupil i domácí výběr FC TVD Slavičín, který nepoznal hořkost porážky a nedostal jedinou branku. Turnaj organizoval  OFS Zlín pod záštitou senátora Tomáše Goláně.

 

 

V neděli 11.12. 2022 se konal další z turnajů pořádaných OFS Zlín. Tentokrát změřily síly hráči mladších žáků ve slavičínské sportovní hale. Turnaj začínal ráno v osm hodin a vzhledem ke sněhové situaci, která nastala, se tak pořadatelé obávali, aby všechny týmy včas do Slavičína dorazily. Obavy organizátorů však zůstaly nepovšimnuty a mohly tak začít první zápasy.

Jelikož se počet týmů kvůli omluvenkám již před turnajem změnil na devět, hrálo se třítabulkovým systémem. Tři týmy s v každé skupině odehrály vzájemná utkání a podle umístění ve skupině pak hrály play-off zápasy o konečná umístění. Turnaje ve Slavičíně se zúčastnily oddíly: FC TVD Slavičín, SK Vizovice, SK Pozlovice, SK Sokol Lípa, SK Horní Lhota, SK Louky, FK Mladcová a týmy A a B holek z FC Trinity Zlín.

Celý turnaj probíhal podle plánu. Rodiče se starali jako vždy o diváckou podporu, trenéři se snažili své svěřence vybičovat k nejlepším výkonům a snahou všech bylo si to v prvním případě pořádně užít. Objevovala se již v této věkové kategorii týmovost i soutěživost. Ale mimo to i prvky fair-play.

Pohár za první místo zůstal doma ve Slavičíně. Mladší žáci FC TVD Slavičín ukázali, že se s nimi musí počítat do budoucna a celý turnaj odehráli bez inkasované branky. Druhé místo brali mladí fotbalisté z Mladcové. Třetí příčka patřila dívkám ze zlínského FC Trinity. Poklonu si ovšem zaslouží všechny celky, které se turnaje zúčastnily.

 

 

 

]