Fotbalista FC TVD Slavičín Martin Goňa byl nominován na Regions cup do Severního Irska

/Praha/  V nominaci na říjnový Regions cup v Severním Irsku nechybí ani fotbalista FC TVD Martin Goňa. Ten se podílel na úspěšném postupu výběru Zlínského KFS, kdy ve finále v Humpolci zlínští fotbalisté vydřeli výhru v penaltovém rozstřelu nad Středočeským KFS. V nominaci do Severního Irska je i bývalý hráč FC TVD Slavičín Adam Jakubowicz.

 

V říjnu tak oba poletí do Severního Irska, kde kromě domácího šampiona, změří síly ještě s nejlepším týmem z Walesu a ze Švédska. Vítěz kvalifikační skupiny si zajistí místo v evropském finále, které je na programu v červnu 2023.

UEFA Regions Cup je součástí velké rodiny Grassroots fotbalu. Grassroots fotbal v sobě sdružuje například fotbal dětí, amatérů, dívek, postižených, seniorů a ve výčtu by se dalo pokračovat. Obsahuje vlastně všechno kromě profesionálního fotbalu. Proto i na FAČR existuje úsek Grassroots fotbalu, a rovněž tak Grassroots trenéři mládeže, které ve Středočeském kraji vede Milan Kormaník.

Podívejme se ale zblízka na UEFA Regions Cup. Velkolepé finále se hraje každé dva roky a má za sebou už jedenáct ročníků. Turnaj začal v roce 1999 a prvním vítězem se stal italský celek Veneto. Ročník 2021 byl naopak vinou Covidu-19 zrušen.

V historickém výčtu vítězů závěrečného šampionátu UEFA Regions Cup je i česká stopa! Hned druhý ročník, který hostila Česká republika v roce 2001, ovládl tým Moravy. Ve finále na zlínské Letné porazil portugalskou Bragu 3:2 po penaltovém rozstřelu. Zápas sledovalo 3.000 fanoušků. Nejlepším střelcem se tehdy stal s pěti góly David Gabriel.

 

Nominace Zlínského KFS do Severního Irska:

 

Švec Michal – FK Luhačovice, Kašík Jakub – SK Baťov, Vrba Marek – TJ Skaštice, Sopůšek Roman – TJ Spartak Hluk, Miklík Michal – SFK ELKO Holešov,  Krajča Pavel – SK Baťov, Glozyga Martin – TJ Skaštice,  Gojš Jan – SK Baťov, Horňák Petr – FC Strání, Goňa Martin – FC TVD Slavičín, Juřica David – FC Brumov,  Bršlica Pavel – SK Baťov, Tkadlec Radim – FC Slušovice,  Chovanec Marek – FC Brumov, Klečka Lukáš – FC Slušovice, Pavelka David – SFK ELKO Holešov, Kvasnica Patrik – FC Slušovice, Jakubowicz Adam – TJ FS Napajedla

 

 

Náhradníci:

Janalík Radek – SFK ELKO Holešov, Výmola Martin – TJ Val. Meziříčí, Berčík Ondřej – TJ Skaštice, Paštěka Robert – SFK ELKO Holešov,, Janík Jakub – SK Boršice, Oplt Marek – FC Morkovice, Knap Dominik – TJ Pilana Zborovice, Daněk Simon – SFK ELKO Holešov

 

Realizační tým: Manažer Šíma Ondřej Technický vedoucí: Labancz Petr

Trenér Motal Lukáš. Masér: Miklík Petr

Asistent trenéra: Zlínský Aleš. Zdravotník: Dobroslávková Eva

Účel: kvalifikace – UEFA Regions cup – Intermediate Round – Group 4

Sraz účastníků: je v sobotu 8. října 2022 cca v 18:00 v Holešově

Doba a místo konání: 8.-17. října.2022

Ukončení – odjezd: je v pondělí 17. října 2022 cca v 18:00 hod.

Místo turnaje: Severní Irsko

 

 

 

VIDEO z finálového utkání v Humpolci si můžete prohlédnout zde: