Dorostenci FC TVD Slavičín vyhráli v Luhačovicích a slaví záchranu

/Luhačovice/ Dorostenci Slavičína zvládli na jedničku klíčový duel o udržení v Luhačovicích. Domácí mužstvo smetli čtyřmi brankami a mohou tak slavit kýženou záchranu v Krajském přeboru.

Sobota 18.6.2022 – Luhačovice

FK Luhačovice vs. FC TVD Slavičín  0:4 (0:3)

Branky: Šoman 2, Marek D., Bor J.

Dorost FC TVD Slavičín odehrál další existenční utkání na půdě Luhačovic. Karty před posledním utkáním v sezoně byly rozdány jasně. Slavičané potřebovali na půdě Luhačovic vyhrát jakýmkoliv rozdílem. Poměr vzájemných utkání před zápasem byl 1:2 v jejich neprospěch, ale Slavičané měli lepší celkové skóre než domácí tým. Svěřencům trenéra Pavla Charváta vyšel náramně první poločas, kdy dokázali vstřelit tři branky. Skóre otevřel již ve 13. minutě Danny Marek. Ve 27. minutě využil Šoman zaváhání domácích obránců a pohodlně skóroval. Třetí hřebík domácímu týmu zatloukl těsně před odchodem do šaten Kuba Bor. Slavičané tak první půli opanovali 3:0. Domácí tým chtěl ve druhém dějství s výsledkem ještě něco udělat, ale vítr z plachet mu vzal již dvě minuty po přestávce čtvrtou trefou Šoman. Domácí celek už nenašel odpověď a Slavičané tak pohodlně dokráčeli k vysoké a hlavně zasloužené výhře. V konečném účtování to znamená, že dorostenci obsadili v Krajském přeboru 12. místo a zajistili si účast v této soutěži i v nadcházející sezoně.