B mužstvo si v domácím prostředí poradilo s Prlovem

/Slavičín/ Béčko důležitý duel zvládlo. Skóre otevřel nevídanou bombou Staněk. Dvě branky přidal agilní Fojtík a jednou se trefil Havlín. Hosté hrozili pouze z brejků a jeden se jim podařilo zužitkovat.

4:1 (1:0)

Branky: Fojtík 2, Staněk, Havlín
Sestava: Kučera – Lukáš, Dobiáš, Zvoníček, Staněk, Janků, Ondruš, Titov, Kostka, Blažek,  Fojtík
Střídali:  Havlín, Šoman, Jandl

V neděli 29. května hostilo B mužstvo na své půdě celek z Prlova. Oba týmy ještě neměly jistou záchranu v soutěži, i když o něco lépe na tom byl domácí tým. Slavičané neponechali nic náhodě a po půli vedli po nevídané bombě Staňka. Ve druhé půli Slavičané na hřišti dominovali a přidali další trefy. Výhra mohla být nakonec i vyšší, ale několik vyložených šancí domácí hráči neproměnili. Hosté mohli utkání ještě zdramatizovat, ale za stavu 3:1 svůj tým podržel gólman Kučera. Výhra B mužstva je ale naprosto zasloužená.

Trenér FC TVD Slavičín Jiří Váňa:

Do zápasu vstoupili lépe hosté a dostali se do nebezpečných situací. Poté jsme začali přebírat iniciativu,  ale bez vyložených šancí. Ke konci první půle hlavou orazítkoval tyč aktivní Fojtík a pak překrásnou střelou z 35-ti metrů trefil horní roh Zvonkovy svatyně mladičký Staněk a bylo to 1:0. Od počátku druhého dějství  jsme soupeře přehrávali a jen díky naší nepřesnosti, jsme dali v utkání jenom čtyři branky. Hosté hrozili protiútoky a jeden využili. Výsledek 4:1 je odpovídající dění na hřišti.“

Jaroslav Novosad, trenér Prlova:

„Do Slavičína jsme přijeli bez několika zraněných hráčů. V úvodu promarnil velkou šanci Vojtášek. Domácí otevřeli stav utkání ve 26. minutě, kdy nevídanou pumelici předvedl Staněk. Do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým mankem. Ve druhém poločasu jsme brzy inkasovali druhou trefu. Po chybě v obraně jsme inkasovali potřetí. Šanci nám vykřesala branka Vojtáška po hodině hry. Stejný hráč si o chvíli později vylámal zuby na domácím brankáři. a hlavou nedal Sochora. Domácí se ale i nadále dostávali po našich chybách v zadních řadách do šancí a z jedné z nich zvýšili již na tříbrankový rozdíl. Na obrat v utkání jsme už neměli dostatek sil.“