Slavičínští nadělili Všechovicím pětibrankový příděl

/Slavičín/ To byl reparát. Naši kluci sesadili z čela tabulky dosavadního lídra ze Všechovic. Napravili tak velmi nepovedený dojem z venkovního výjezdu. Od začátku zápasu jsme měli zápas v naši režii a i přes snížení v podobě kontaktní branky ve druhé půli si pak slavičínští s chutí zastříleli a dotáhli zápas do vítězného konce.

5:1 (2:0)

Branky: Žůrek, Juřica, Salajka, P. Švach, L. Šebák
Vypušťák – Škubník, Kocián, T. Švach, Mezírka – Horáček, Rožek, P. Švach – Žůrek, Salajka, Juřica
Střídali: Kuja, L. Šebák, Staněk, Fojtů, Šťastný

Rychle odčinit porážku ze Šumperku chtěli odčinit slavičínští. ,,Po zápase v Šumperku jsme věděli, kde jsme udělali chyby, v čem byl problém a co nás stálo body. Hráli jsme doma, což je pro každého příjemnější a hlavně jsme nastoupili s jiným přístupem a nasazením,“ řekl trenér Petr Slončík a pokračuje. ,,Museli jsme díky vykartovanému Školníkovi a zraněnému Kalusovi přeskládat sestavu, ale myslím, že jsme to trefili. Na hrot se vrátil Juřica a na křídlo jsme posunuli Žůrka, kterému zápas sedl. I Viktor Rožek se výborně popasoval v roli středového hráče místo Ondry Školníka.“

,,První poločas byl v naši režii. Měli jsme spoustu akcí, byly tam šance, břevno z trestného kopu. Pomohli jsme si standardními situacemi. Měnili jsme tempo a způsob hry. Bylo navíc důležité, že kluci hráli kompaktně jak dole, tak i nahoře,“ popsal průběh prvního poločasu trenér, kterému navíc přidělalo vrásky zranění brankáře Vypušťáka ve 28. minutě. ,,Když se střídá brankář a náhradní jde do hry bez rozcvičení, tak je to vždy nepříjemné. Myslím si ale, že Martin Kuja to zvládl velmi dobře, navíc mu pomohli i kluci vzadu.“

,,Druhá půle nebyla z naší strany tak kombinační. Soupeř se dostal do hry, protože neměl co ztratit. Rozhodně šlo vidět, že fotbal hrát umí. My jsme měli vyloženou šanci na 3:0, kterou jsme neproměnili a hned z protiútoku jsme inkasovali kontaktní branku, čímž jsme si zápas zkomplikovali. Naštěstí jsme si opět pomohli standardkou, která nás uklidnila a tam se rozhodl zápas dle mého. Soupeři jsme dali ještě další dvě branky a utkání se v poklidu dohrávalo,“ zakončil své hodnocení trenér Petr Slončík.