Šlágr kola v Hranicích: Rozhodla standardní situace domácích v závěru zápasu

/Hranice/ V sobotu jsme zavítali na půdu Hranic, kde se očekával zajímavý zápas. Byť padla nakonec jedna branka a bohužel do naší sítě, zápas splňoval přísné měřítko. My bohužel ke konci zápasu propadli při standardní situaci a domácí si tak nechali všechny body doma.

1:0 (0:0)

FC TVD Slavičín
Sestava: Vypušťák – Goňa, Kocián, T. Švach, Mezírka – Kalus, Školník, P. Švach – Kopilec, Juřica, Žůrek
Střídali: Rožek, Salajka, Horáček

Pozápasový komentář

V sobotu jsme zajížděli na půdu Hranic. Tento zápas byl označován médii jako šlágr kola. Jak se těšil na tento zápas trenér Petr Slončík? ,,Já jsem se na zápas těšil. S Hranicemi jsou nejlepší zápasy. Oni chtějí hrát fotbal, čímž se chceme prezentovat i my, takže jsem věděl, že to bude kvalitní. Nehledě na to, že i počasí bylo fotbalové, popršelo, takže se hrál rychlý fotbal, měl tempo a přesně se splnilo mé očekávání,“ začal na úvod trenér Slončík, který měl taktiku jasně danou. ,,Nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Stále platí, že chceme hrát s míčem na zemi, být aktivní, kombinovat a být nebezpeční, což se nám dařilo,“ vysvětlil.

První poločas skončil bez branek. ,,Ve své podstatě jsme měli první poločas pod kontrolou. Byli jsme lepší na míči, v kombinaci, aktivní, dokázali jsme dobře presovat a zamezili jsme rozehrávce soupeře, měli jsme tam výborné zisky na středu hřiště. Celkově se mi líbilo, jak pracovala středová řada včetně křídel. Jediná kaňka první půle byla, že jsme nedokázali zisky míčů ve středu přetavit ve více gólových šancí. Měli jsme lépe vyřešit předfinální a finální fázi,“ shrnul kouč první půli.

Ve druhém poločase se tempo vystupňovalo, přišly šance jak na naší, tak na hranické straně. ,,Začali jsme stejně aktivně a tempo ještě vystupňovali. Díky tomu jsme si vytvořili velké šance, které ale neproměnili a to nás trochu zlomilo. Hranicím to částečně pomohlo a dostali se zpět do hry. Soupeře jsme pak pustili do tří možností, kdy mohl skorovat, ale zde nás podržel brankář. Nakonec jsme dostali pár minut před koncem gól po standardní situaci, kterou musíme prostě ubránit,“ mrzelo trenéra a pokračuje. ,,Pro mě co se týče výsledku je sobotní zápas zklamáním, ale co se týče výkonu jsem byl spokojen. Bohužel fotbal se hraje na góly a my ho nedali. Po třiceti zápasech se nám nepodařilo vstřelit v utkání gól,“ řekl trenér Petr Slončík.

Ten se vrátil ještě jednou k inkasované brance. ,,Taková branka zamrzí nejvíce. Já tomu říkám gól zadarmo, prostě hloupá branka. Hráči musí být koncentrovaní a zodpovědní za své bránění v šestnáctce. Navíc ten kop nebyl ani příliš nebezpečný, gól jsme dostali od hráče, který trefil hlavičku de facto ze stoje, což je špatně, to se nesmí opakovat,“ kroutil trenér hlavou nad inkasovanou brankou.

Příští týden nás čeká po roce opět jediné pravé Valašské El Clásico, derby s Brumovem. ,,Já tenhle zápas nějak neprožívám. Mě zajímá každé utkání. Uvidíme, jak to bude s Brumovem, kde očekávám více bojovnější zápas. Soupeř asi bude více takticky svázaný. Uvidíme, jak se nám je podaří překonat a hlavně přetavit zápas ve vítězství,“ nedělá si zatím trenér Petr Slončík příliš hlavu s nedělním zápasem.

Napsali o nás

Divizní Slavičín duel neporažených ztratil smolně v závěru – zlinsky.denik.cz