Doma jsme nadělili Přerovu šest branek

/Slavičín/ Doma jsme předvedli fanouškům pěkné fotbalové představení. Přerovu jsme nadělili v každém poločase tři branky, takže slavičínský fanoušek si musel přijít na své. Světlým momentem zápasu byl návrat Ondry Školníka na zelený trávník!

FC TVD Slavičín

6:0 (3:0)

Branky: 3xJuřica, Kalus, Salajka, Rožek
Sestava: Vypušťák – Kocián, Kalus, T. Švach, Mezírka – Horáček, Kopilec, P. Švach – Goňa, Juřica, Žůrek
Střídali: Salajka, Školník, Rožek, Staněk

Pozápasový komentář

,,Dnes jsme ze začátku trochu zaspali. Soupeři jsme to dvakrát namazali, tam nás podržel brankář Vypušťák. Pak měl soupeř ještě jednu možnost, kdy nás přehrál po straně, následně dal míč pod sebe a jejich hráč přestřelil i bránu. To však bylo ze strany Přerova vše. My jim to usnadnili našim špatným výběrem místa, bylo tam hodně nakopávaných míčů jak od stoperů, tak od středových hráčů. Pak jsme to dostali na zem a už to bylo v pořádku,“ začal se svým hodnocením trenér Petr Slončík. V prvním poločase nás uklidnil dvěma brankami Vlasťa Juřica. ,,S Vlasťou panuje spokojenost. Víme v čem je jeho síla a opět to prokázal. Měl ještě jednu velkou příležitost, kdy šel sám na brankáře, ale tu neproměnil. Tam to měl řešit s větším klidem,“ vysvětluje trenér. Jinak byl ovšem spokojený s poločasovým vedením 3:0.

Jaké pokyny byly do druhého poločasu? ,,Chtěl jsem po hráčích, aby se pořád koncentrovali na zápas a odehráli to s plným nasazením. O poločase jsme proto ani nestřídali, nechali jsme to ještě 5-10 minut hrát, protože jsme nechtěli nic podcenit. Postupně jsme tam pak dali další hráče, kteří nezklamali,“ řekl kouč.

Ve druhém poločase padly další tři branky. ,,Soupeř rezignoval. Kluci se dokázali prosadit, měli tam dobré věci, ale v koncovce by to měli řešit ještě lépe, protože tam bylo hodně vyložených šancí, což by nás v jiném zápase mohlo potrestat. Přesně o téhle zodpovědnosti a koncentraci se bavíme. Je jedno kolik to je, ale pořád se musíme soustředit na zakončení,“ vyčítal svým svěřencům hodně neproměněných šancí.

Jedním z nejsvětlejším momentem zápasu byl návrat Ondry Školníka na trávník po vynucené pauze kvůli zranění. ,,Chtěli jsme, aby se Ondra pomalu dostával do zápasového tempa. Utkání ve druhé půli nemělo takové nasazení, tempo, což bylo ideální pro něj, aby se dobře kondičně rozdýchal. Prokázal svoji fotbalovost, přehled, je to kvalitní hráč,“ byl spokojený s výkonem Ondry Školníka trenér Petr Slončík.

Napsali o nás

Slavičín Hanáky nešetřil. Juřica dal hattrick – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Přerov – slavicin.rajce.idnes.cz