Pět vteřin trvalo pokladníkovi než mi řekl, co mě bude stát první gól, povídá se smíchem Dan Kořenek

/Rozhovor/ V zimním období přišel Daniel Kořenek z nedaleké Štítné nad Vláří jako jediná posila pro náš tým. Postupně se zapracovával do kádru a v uplynulém týdnu se poprvé zapsal mezi střelce. Nejen o tom si přečtete v zajímavém rozhovoru.

V uplynulém týdnu jsme odehráli dva venkovní zápasy. Jak ti vyhovuje anglický týden? Je to lepší, když jdou zápasy v rychlém sledu za sebou nebo máš raději více tréninků a pak zápas?
Mně bohatě stačí jeden zápas za týden. Takže anglické týdny moc v oblibě nemám. Moc tomu ani nepřidává skutečnost, že oba zápasy byly venkovní, takže k náročnému týdnu se přidá ještě čas strávený na cestách. Raději si v týdnu zajdu na trénink a víkend zápas, tak jak bývá zvykem.

Když se prvně vrátíme k zápasu v Havířově. Naskočil jsi do základní sestavy, vstřelil jsi premiérovou branku, vyhráli jsme. Dá se říct, že tomu utkání z tvého pohledu nic nechybělo?
Za gól jsem samozřejmě rád, ale i když už je to asi oposlouchaná fráze, tak mně stačí, že se vyhrálo. Vždy jsem raději bral 3 body, než gól. Ale celkově jsem byl se zápasem spokojený.

Popiš svůj první gól v dresu Slavičína.
Záznam z Havířova nebyl, takže už ani nevím, co tomu předcházelo. Gól ale padl hlavou po přesném centru ze strany. Přesto, že to nebyla žádná tvrdá hlavička, tak se mi to podařilo umístit k tyči, kde gólman nedosáhl.

Už ti stihl týmový pokladník říct, co to bude stát?
Trvalo mu to asi 5 vteřin, než mi doběhl pogratulovat a oznámit, kolik takový gól stojí. (smích)

Anglický týden jsme uzavřeli šlágrem kola ve Frýdlantu, kde jsme poprvé na jaře padli. Jak jsi viděl tento zápas?
Byl to těžký zápas. Soupeř nebyl žádný nazdárek. Oba týmy hrály opatrně, jelikož bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. I když jsem věřil, že po snížení na 2:1 ještě můžeme uhrát alespoň bod, třetí gól nás srazil a bylo po zápase. Ale osobně v tom nevidím žádný velký problém. Jak se říká, nejsme muzikanti. Stále to máme ve svých rukou, takže je jen na nás jak tahle sezona dopadne.

Od začátku jara jsi víckrát naskočil z lavičky než v základní sestavě. Nyní jsi hrál druhý zápas po sobě od začátku. Zápasová kondice je asi o dost lepší než na začátku? Cítíš, že tvoje forma má vzestupnou tendenci?
Já jsem se připravoval na každý zápas, ale kádr je široký a konkurence veliká, takže jsem to bral sportovně. Teď jsem dostal příležitost, tak uvidíme jak to bude dál. Ať už ale hraje kdokoliv, v tabulce je název týmu ne jednotlivce.

Vraťme se ještě zpět k tvému začátku u nás. Jak se zrodilo tvoje angažmá v našem týmu a přestup ze Štítné nad Vláří?
Po návratu do Štítné z Brumova byla moje priorita dodělat vysokou školu, abych se mohl stát učitelem. Když pak přišla možnost jít učit do Slavičína, dlouho netrvalo a přišla i nabídka hrát tady fotbal, kterou jsem rád využil. Po zimní přípravě se to nakonec přetavilo v přestup a jsem tady.

Už jsi to trochu naznačil v minulé odpovědi. Na jaké škole učíš a které předměty vyučuješ?
Učím na ZŠ Vlára, která je hned nad hřištěm, takže to mám hezky po ruce. Vyučuji tam matematiku a tělocvik na druhém stupni.

Takže se dá říct, že pod tvým dohledem jsou i naši mladší fotbalisté, je to tak?
Ano, ale především v matematice. (úsměv)

Ty občas vypomáháš u nějaké naší mládežnické kategorii?
No, vypomáhám, ale to jsou jen výjimečné situace, o kterých bych se ani nechtěl pořádně zmiňovat. Když nemůže David(pozn. trenér žáků David Ptáček), tak někdy odtrénuji trénink s mladšími žáky, ale není to žádné pravidlo.

Zpět k áčku. O víkendu hostíme v derby nedaleký Vsetín. Jaký zápas očekáváš?
Tyhle zápasy mají určitě větší náboj, ale zábava je to spíše pro diváky. Řekl bych, že pro hráče to bude docela tvrdý soubojový zápas. Přesto pevně věřím v 3 body.