Výhra proti HFK Olomouc se nerodila lehce

/Slavičín/ Nepříjemný zápas jsme zvládli. Doma jsme porazili HFK Olomouc a při zaváhání béčka Opavy si tak navýšili vedení v tabulce divize „E“. Další zápas odehrajeme ve středu v Havířově a o víkendu nás čeká další těžká bitva na horké frýdlantské půdě.

FC TVD Slavičín

3:1 (2:1)

Branky: L. Šebák, P. Švach, Školník z pen.
Sestava: Vypušťák – Goňa, T. Švach, Elšík, Mezírka – L. Šebák, Horáček, Školník, P. Švach, Juřica – Žůrek
Střídali: Kocián, Kalus, Kořenek

Pozápasový komentář

Ještě před zápasem proběhla minuta ticha za našeho zesnulého bývalého hráče Miru Barcůcha, který odešel do fotbalového nebe 28. dubna 2019, takže tímto bychom se s ním chtěli ještě oficiálně rozloučit.

Nicméně jakmile se ozval hvizd píšťalky hlavního rozhodčího, na nic jsme nečekali a na soupeře vlétli v tom nejlepším slova smyslu. Již přesně v 1. minutě se krásně trefil Lukáš Šebák. ,,Lukáš potvrdil svoji vzestupnou výkonnost a vyřešil tu situaci parádně. Klička dovnitř a následná střela levou do šibenice nás poslala do vedení. Bohužel naše středová řada se nechala přečíslit v jedné situaci, následně jsme pozdě vystoupili a hostující hráč srovnal nechytatelnou střelou stav na 1:1,“ nebyl spokojený s inkasovaným gólem trenér Petr Slončík. ,,My se pak snažili výsledek strhnout na naši stranu, měli jsme tam dobré akce, které se však nedotáhly do konce. Pokaždé jsme měli špatný výběr místa,“ kroutil hlavou trenér a pokračuje. ,,Naštěstí se nám potom podařilo vzít si vedení na svoji stranu díky brance Petra Švacha, což byl asi zlomový moment nejen první půle, ale i celého utkání,“ myslí si kouč.

,,Ve druhém poločase jsme kontrolovali výsledek a soupeře jsme pouštěli pouze do náznaků šancí. Pojistku mohl přidat Školník, ale z přímého kopu orazítkoval břevno hostujícího brankáře. Nicméně se pak pískal pokutový kop, který Ondra bezpečně proměnil a poté už nebylo o našem vítězství pochyb,“ shrnul druhý poločas.

Dnes však ke svému týmu neměl příliš pochvalných slov. ,,Když to řeknu obecně, dnes nám utkání moc nevyšlo po fotbalové stránce, nešlo nám to kombinačně, byli jsme jakoby bez šťávy, moc ztrát, všude o krok později, nebyli jsme to my. Hlavní ale bylo, že jsme to zvládli výsledkově.“

Trenér Petr Slončík nezapomněl pochválit ani hráče HFK Olomouc. ,,My spíše očekávali od soupeře, že to zavře, ale opak byl pravdou. Má tam mladé kluky, vytáhli to, byli aktivní, narušili nám rozehrávku a my se nedokázali prosadit přes naši výstavbu, což nám trochu narušilo plány. Byli to šikovní fotbalisté.“

Napsali o nás

Slavičínu rychlá branka ublížila. Přesto opět vyhrál – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – HFK Olomouc – slavicin.rajce.idnes.cz