Díky proměněné penaltě Ondry Školníka jsme porazili houževnaté Heřmanice

/Slavičín/ Poprvé jsme nastoupili na své hlavní domácí ploše, tedy na stadionu ve Slavičíně. Na zápas si našlo cestu 220 diváků, které jsme potěšili výhrou proti houževnatému soupeři z Heřmanic.

FC TVD Slavičín

1:0 (1:0)

Branky: Školník z pen.
Sestava: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Kalus, Mezírka – Horáček, Zvoníček, Školník – Goňa, Žůrek, Juřica
Střídali: Elšík, P. Švach, Kořenek

Pozápasový komentář

Proti Heřmanicím jsme poprvé nastoupili doma na své travnaté ploše. ,,Měl jsem z toho trochu obavu, což se ukázalo hlavně ve druhé půli, kdy tráva uschla a míč už tolik nejezdil, z čehož vzniklo méně fotbalu a více nákopů,“ poukázal na stav trávníku, který ještě po zimě není v plné kondici trenér Petr Slončík.

Spokojený byl hlavně s hrou v první půli. ,,Tam jsme měli hru. Navázali jsme na solidní výkon z Bohumína. Byli jsme dominantní na míči, jen jsme měli lépe řešit finální fázi. Představuji si i lepší řešení v šestnáctce, měli jsme spoustu centrů, takže musíme zapracovat na nábězích, lépe si to najít. Vzhledem k převaze jsme měli vytěžit více než jeden gól,“ má jasno kouč. ,,Věděli jsme, že Heřmanice musí na nepříznivý vývoj nějak zareagovat, kdy to vytáhly, zjednodušily hru, hrály na dva hroty, čímž začala klasická nakopávaná. Nám navíc nepomohlo střídání Dana Horáčka ve 48. minutě kvůli zranění. Do hry šel uzdravený marod Pavel Elšík, pro kterého to byl post, kde v posledně době nebyl tolik zvyklý hrát. Chvíli trvalo, než se dostal do hry, ale potom nejen on, ale i všichni středoví hráči začali pracovat dobře. Pavel byl navíc dominantní v hlavičkových soubojích, což nám hodně pomohlo. Celý druhý poločas se nesl v duchu soubojů, které jsme naštěstí uskákali,“ oddechl si trenér, ale nezapomněl poznamenat na jednu taktickou chybu, po které mohl soupeř srovnat. ,,Opět jsme nezvládli standardní situaci. Heřmanice po rohovém kopu vrátily míč před branku a hráč, který tam měl být tam nebyl, protože opustil svůj prostor. Celkově tam byla velká skrumáž, proto naštěstí jejich hráč musel střílet přes blok hráčů, ale i tak vytáhl brankář Vypušťák výborný zákrok a vyrazil míč do bezpečí.“

Na lavičku už naskočili i rekonvalescenti Petr Švach, Pavel Elšík a Bronislav Fojtík. První dva se dostali i v průběhu zápasu do hry. ,,I když absolvovali celotýdenní tréninkový proces a byli připraveni, šanci dostali jiní hráči. Celkově budeme v dalších utkáních rotovat se sestavou, aby byl vytížený celý širší kádr, proto jsem rád, že to není pouze o 11 lidech. Nicméně hráči, kteří přišli do zápasu potvrdili svoji kvalitu a pomohli nám zápas dotáhnout do vítězného konce,“ zakončil své hodnocení trenér Petr Slončík.

Napsali o nás

Fotbalisté TVD se dotáhli na lídra divize E – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Heřmanice – slavicin.rajce.idnes.cz