Starší přípravka: Zhodnocení zimního satelitu 2019

Stejně jako mladší přípravka, tak i naše starší se zúčastnila zimního satelitu. Starší přípravka sice nenapodobila bronzovým umístěním tu mladší, ale i tak se do posledního kola přetahovala se sousedním Brumovem o tohle místo. Nakonec to nevyšlo, ale to rozhodně nevadí. Důležitá je chuť a píle našich naději se zlepšovat. Jen tak dál kluci!

Úvod

Starší přípravka FC TVD Slavičín se pod vedením trenérů Petra Cuřína a Petra Lukáše zúčastnila v zimním období 6ti kolového tzv. Zimního satelitního turnaje, který každoročně pořádá SK SV Bojkovice. Tento turnaj za účasti FC Brumov, TJ Spartak Valašské Klobouky, SK Vizovice, ČSK Uherský Brod, SK SV Bojkovice a FC TVD Slavičín má velmi vysokou úroveň a všichni účastníci se vystřídají v pořadatelství jednoho kola turnaje.

Hráči starší přípravky

Tomáš Homola, Robin Cuřín, Tobias Križko, Ondřej Liška, Jan Lukáš, Jan Milička, Dominik Fojtů, Lukáš Rak, Šimon Ptáček, Jakub Šustek, Josef Vacula, Petr Šoman,Jakub Boráň, Martin Both

Turnaje

První kolo zimního satelitu jsme odehráli 13.1. za velké podpory fanoušků a rodičů na domácí půdě ve Slavičíně, kde jsme k radosti domácích fanoušků dokázali vyhrát dva zápasy, jeden remizovat a dvakrát jsme odcházeli z palubovky sportovní haly poraženi. Hlavně výhra nad FC Brumovem 2:1, gólem v posledních vteřinách jiskřícího se zápasu, byla slyšet snad až na slavičínský kruháč.

Druhé kolo hrané v sobotu o týden později v Brumově naši kluci odehráli se stejným výsledkem zápasů jako v domácím prostředí, tedy 2-1-2.

Třetí kolo 2.2. ve Val. Kloboukách jsme začali turnaj houževnatým výkonem proti SK SV Bojkovice, kde jsme s tímto týmem uhráli první bod za remízu 0-0. Naopak Brumov nám vrátil porážku ze Slavičína, krásnou střelou pod víko, na 1:2 v poslední minutě. Takže jsme si odvezli z Klobouk již tradičních 7 bodů za dvě výhry, remízu a dvě prohry.

10.2. v Uherském Brodě se nám vedlo asi nejlépe ze všech turnajů, kde po výborné výkonu obrany a brankáře Dominika Fojtů, jsme obdrželi za celý turnaj jen 5 gólů a odvezli si 9 bodů za tři výhry a dvě prohry.

Předposlední kolo 9.3. se odehrálo v Luhačovicích pod záštitou SK Vizovice. Na tomto turnaji se nám střelecky moc nedařilo a odjížděli jsme s jednou výhrou, dvěma remízami a třemi prohrami.

Na poslední kolo jsme odjížděli do Bojkovic 30.3. se všemi hráči starší přípravky (některé týmy odehráli turnaje pouze s výběrem 8 nejlepších hráčů) a myšlenkou, že se již asi naše konečné umístění v zimním satelitu nezmění a turnaj si můžeme jen užít. Kluci se ale chtěli rozloučit se zimním satelitem ve vítězném duchu. Po velmi bojovných utkáních jsme zakončili naši zimní sezónu třemi výhrami a dvěma prohrami.

Na turnajích jsme odehráli spoustu kvalitních a vyrovnaných zápasů. Naši kluci obsadili v konečném pořadí 4té místo, kde jsme se o pomyslnou bednu přetahovali se sousedním Brumovem. Herní zlepšení v naší hře bylo vidět každým následujícím kolem turnaje, ale musíme sportovně uznat, že mladí hráči Uh. Brodu a Bojkovic se v celém turnaji právem přetahovali o vítěznou trofej. Podařilo se nám během všech kol turnaje zapojit všechny registrované hráče starší přípravky, včetně hráčů mladších ročníků.

Závěrem bychom chtěli všem klukům poděkovat a přejeme jim, aby měli chuť dále trénovat a věříme, že i v jarním období budeme hrát zápasy se stejnou kvalitou a chutí jako doteď.

trenéři Petr Cuřín a Petr Lukáš

Konečná tabulka satelitu 2019

Poř. Tým V R P S B
1. Bojkovice SK SV Bojkovice 23 5 2 94:18 74
2. ČSK Uherský Brod 22 4 4 99:18 70
3. Brumov new FC Brumov 15 6 9 55:35 51
4. FC TVD Slavičín FC TVD Slavičín 13 5 12 41:50 44
5. SK Vizovice SK Vizovice 2 3 25 23:99 9
6. TJ Spartak Valašské Klobouky 2 3 25 13:105 9