Zřejmě budu zapomínat kopačky častěji, povídá se smíchem středopolař Daniel Horáček

/Rozhovor/ Připravili jsme si pro vás obsáhlý rozhovor s autorem výstavní trefy z přímého kopu ze zápasu v Bohumíně, Danielem Horáčkem. Tomu se dokonce podařilo zapomenout nejdůležitější věc na zápas – kopačky. Jak to zvládl a nejen to si přečtěte v uvolněném rozhovoru.

Před zápasem jsi řešil pro fotbalistu velký problém. Můžeš prozradit o co šlo?
Je to tak. Šlo o to, že jsem si ve spěchu zapomněl doma kopačky a zjistil to až v Hranicích. Nestalo se mi to poprvé, takže už mám vytipované spoluhráče se stejnou velikostí nohy. (smích) Tentokrát jsem si kopačky půjčil od Vojty Kaluse a teď si říkám, že si je budu zapomínat asi častěji. (smích)

Neměl jsi strach jít do zápasu v kopačkách, ve kterých jsi neabsolvoval ani trénink?
Strach jsem neměl. Spíš jsem byl rád, že nemusím nastoupit v teniskách. (smích)

Pojďme k zápasu. Jak bys popsal průběh utkání v Bohumíně. Je bod spravedlivý?
Snažili jsme se do zápasu nastoupit aktivně, což se nám myslím i povedlo, kdy jsme vstřelili branku, která nebyla nakonec uznána, a měli pár dalších příležitostí. První poločas jsme byli lepším týmem na hřišti, dokázali jsme kombinací přehrávat domácí a zaslouženě vedli. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný, hrálo se mezi šestnáctkami. Vytvořili jsme si dvě nebo tři brankové situace, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Potvrdilo se pověstné “nedáš dostaneš”, kdy Bohumín z jedné ze standardních situacích vyrovnal na 2:2. Nakonec jsme mohli ještě prohrát, ale Vympi šanci domácího útočníka zlikvidoval. S ohledem na to, že jsme mohli nakonec i prohrát, tak je bod dobrý, ale kdybychom proměnili jednu z šancí na 3:1, tak jsem přesvědčený, že vezeme všechny tři body.

Ty jsi vstřelil krásnou branku z přímého kopu. Jsi určený na tyhle situace?
Na přímé kopy není nikdo určený. Většinou je u nás zahrává některý ze středních záložníků. Jakmile je to nadostřel brány, tak to ve většině případu zkouší Školňa(pozn. Ondřej Školník), ale tentokrát mi to půjčil.(úsměv)

Povedlo se ti někdy takhle vstřelit gól z přímáku?
Možná v dorostu jsem se párkrát trefil z přímáku, ale nikdy ne tak pěkně. Vojta Kalus mi musí udělat cenu na ty kopačky, ty musím koupit. (smích)

Nyní jsi už druhý zápas po sobě začal v základní sestavě. Cítíš, že tvoje forma jde nahoru i díky odehraným minutám?
Nemyslím si, že by to bylo díky odehraným minutám, i když jsem rád, že nastupuji v základní sestavě. Ani necítím, že by moje forma šla nahoru. (úsměv) Když šlape tým jako celek, tak se každému hraje lépe a více si na hřišti věří. Myslím si, že jsme odehráli nejpovedenější utkání v jarní části. Bohužel z toho byl jen jeden bod.

Na hřišti jsi kraloval z pozice šestky, je to tvůj oblíbený post?
Nejradši hraji na pozici ofenzivního záložníka, ale momentálně na to nemám fyzičku, což trenér ví, na každém tréninku vidí a také okomentuje. (smích) Pozice šestky mi taky vyhovuje, jen se musí více bránit a vyplňovat prostor před stopery.

Po dvou výhrách jsme tentokrát remizovali. Co to s týmem udělá?
Tahle remíza nás nijak nepoznamená. Máme cíl jít postupně od zápasu k zápasu a předvádět svoji hru. Rozebereme si na tréninku v čem byly chyby a pokusíme se je neopakovat v dalším utkání.

V neděli se poprvé představíme na hlavním hřišti. Na co bys chtěl náročného slavičínského diváka nalákat?
Já myslím, že lákadel si divák najde dost. Hrajeme o horní příčky divize, přijede nevyzpytatelný soupeř, který nás na podzim porazil, konečně se představíme na domácím travnatém hřišti. V neposlední řadě bude v provozu nový bufet. (úsměv) Doufám, že bude hezky a diváci uvidí kvalitní fotbal.

Heřmanicím máme po podzimním zápase co vracet. Jaký zápas očekáváš?
Ano, na podzim jsme dostali od Heřmanic 4 góly, kdy se trefili snad z každé střely na bránu. Očekávám, že budou hrát v bloku a spoléhat na brejkové situace. My naopak musíme využít domácí prostředí a zvítězit.