Na první pohled jednoznačný výsledek, ale až tak jasné to proti Kozlovicím nebylo

/UT Hrádek/ Druhý domácí zápas po sobě odehráli naši borci na umělce v Hrádku. Opět to herně nebylo úplně ono, kdy zejména první půlhodina byla v režii soupeře, ale tři rychlé branky v rozmezí pěti minut rozhodly o osudu utkání!

FC TVD Slavičín

4:1 (3:0)

Branky: 2xJuřica, Školník z pen., L. Šebák
Sestava: Vypušťák – Goňa, B. Fojtík, Kalus, Mezírka – L. Šebák, Zvoníček, Školník, Horáček, Juřica – Žůrek
Střídali: T. Švach, Kořenek, Kocián

Pozápasový komentář

Poločasový stav 3:0 pro naše barvy by se zdál na první pohled zcela jednoznačný, ale hra tomu tak úplně neodpovídala. ,,Předně bych chtěl říct, že jsem očekával těžké utkání, protože jsem věděl, že soupeř má kvalitu,“ začal se svým hodnocením trenér Slončík. ,,Kozlovice měli velkou sílu vepředu, jak fyzickou, tak i na míči byli kvalitní. My začali špatně z toho důvodu, že jsme špatně pracovali ve středu hřiště a byli až moc hluboko zatažení, čímž jsme dovolili soupeři nakopávat balóny do nebezpečných prostorů. Navíc jsme jim umožnili vytvářet si mnoho standardních situací, hlavně rohů, díky čemuž si vytvořili optický tlak. Nicméně až na jednu situaci, kdy nám to kozlovičtí po standardce vrátili zpět před bránu a následně vystřelil jeden z jejich hráčů, ale na brankáře Vypušťáka si nepřišel, jsme to zvládli,“ byl celkem spokojený se zodpovědným bráněním standardek. Pak jsme naopak během pěti minut udeřili hned třikrát! ,,My tu kvalitu máme, v této fázi zápasu jsme ukázali velmi dobrý přechod do útoku, tyhle věci trénujeme na tréninku. Kluci to pak vyřešili vždy výborně,“ hodnotil povedenou pětiminutovku trenér, která de facto rozhodla o celém zápasu.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem dotáhnout dobře rozehraný zápas do vítězného konce. ,,Sice jsme dostali celkem brzo branku, ale i tak jsem věřil, že utkání zvládneme. Bylo to hlavně o nás, protože soupeř ještě více zjednodušil hru, nakopával míče na jejich urostlé útočníky a na nás bylo, abychom to uskákali, což jsme zvládli. Naopak díky tomu, jak to otevřeli se nám začali otevírat jejich zadní vrátka. Měli jsme tam tři parádní situace na zvýšení našeho náskoku, ale nic jsme neproměnili. V tuhle chvíli to z naší strany bylo lepší i kombinačně, přeskupili jsme řady, ve středu to začalo lépe fungovat. Zápas mohl být ještě dramatičtější, ale penaltu, kterou zahrával hostující kapitán, výborně vychytal brankář Vypušťák. My o chvíli později navýšili skóre a definitivně zlomili odpor soupeře,“ zhodnotil zajímavou druhou půli trenér Slončík.

Cenné vítězství je to i z toho důvodu, že ze zdravotních důvodu nemohly hrát opory Pavel Elšík s kapitánem Petrem Švachem. ,,Navíc se nám ve 20. minutě zranil stoper Fojtík, takže do hry musel v rychlosti Tomáš Švach, který to ale zvládl bravurně. Celkově jsem rád, že třebaže jsem nechal odpočívat i obránce Tomáše Kociána, tak celý tým šlapal na výbornou,“ pochvaluje si svého mančaftu.

Napsali o nás

Diviznímu Slavičínu stačilo pět minut a udolal snaživé Kozlovice – zlinsky.denik.cz

Hororová pětiminutovka připravila Kozlovicím krutou prohru – prerovsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Kozlovice – slavican.rajce.idnes.cz