První domácí prohru nám připravil Nový Jičín

/Slavičín/ V neděli jsme přivítali suveréna divizní soutěže, Nový Jičín. Celý zápas se nesl ve znamení velkého množství soubojů a fotbalu bylo méně než se očekávalo. My dokázali zareagovat na vedoucí branku Nového Jičína rychlým srovnáním ve druhé půli, ale přesto soupeř dokázal vstřelit po dlouhém autu vítěznou branku. My už nedokázali srovnat a tak si hosté odvezli všechny body.

FC TVD Slavičín

1:2 (0:1)

Branky: Žůrek
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka – Goňa, Kalus, Školník, P. Švach, Juřica – Žůrek
Střídali: Vaculík, Horáček

Pozápasový komentář

Jaký zápas očekával trenér Petr Slončík v duelu s Novým Jičínem? ,,Čekal jsem, že Nový Jičín bude mít trochu respekt, že to úplně neotevřou. Nicméně jsem očekával atraktivnější zápas, ale nám bohužel ublížila brzká branka soupeře, který potom zalezl a začal precizně bránit,“ nakousl trenér trochu z hodnocení a začal popisovat první poločas. ,,Jak už jsem řekl předtím, celý první poločas ovlivnila rychlá branka. My jsme se potom dostali na balon, ale těžko jsme se dostávali přes soupeřovu konsolidovanou obranu, tam to bylo velmi těžké. Musíme si k tomu rozhodně něco říct i na tréninku a více se na to zaměřit. Navíc jsme se my i soupeř prali s podmínkami našeho hřiště, protože kolikrát balon lítal více ve vzduchu než na zemi,“ zhodnotil první půli.

Do druhého poločasu jsme vletěli velmi dobře a brzy vyrovnali. ,,Věřil jsem, že to dokážeme zvládnout. Napadali jsme jejich rozehrávku, museli hrát dlouhé míče, které naši stopeři posbírali a my tak byli na balonu. Hned ve 49. minutě jsme dali branku ze standardní situace, ale o pár minut později jsme si nepohlídali dlouhý aut a soupeř šel znovu do vedení. Pak jsme již nedokázali najít recept na jejich obranu a z naší strany už to byla spíše křeč,“ řekl o druhé půli trenér Slončík. ,,Když bych to měl shrnout, oni dali dva goly díky našim hloupým chybám, ze kterých nás nekompromisně potrestali,“ zakončil své hodnocení.

Napsali o nás

Ani fotbalisté Slavičína na lídra divize E nestačili – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Nový Jičín – slavicin.rajce.idnes.cz