Proti Dětmarovicím jsme se k výhře protrápili

/Slavičín/ Drama se vším všudy. Nedělní šlágr jsme rozhodli po přesné hlavičce Vaculíka v 94. minutě zápasu! Tři body jsou o to cennější, že soupeř chvíli předtím neproměnil penaltu!

FC TVD Slavičín

1:0 (0:0)

Branky: Vaculík
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Fojtík, Elšík, T. Švach – Goňa, Kalus, Horáček, Školník, Mezírka – P. Švach, Žůrek
Střídali: Vaculík, Salajka, Zvoníček

Pozápasový komentář

Nabitý anglický týden jsme zakončili jedním ze šlágru kola, proti Dětmarovicím. ,,Ten zápas byl od začátku zvláštní. Nemastný, neslaný, bez tempa, soupeř přijel s tím, že víceméně bude zdržovat hru, bránil, hrál z bloku a my se tomu částečně přizpůsobili. Šlo vidět, že nám chyběl lepší pohyb a aktivita. Celá první půle byla protrápená jak pro diváka, tak pro hráče,“ začal hodnotit nepovedenou první půli trenér Slončík. O poločase se hráče snažil nabádat k jednoduché věci. ,,Základem je aktivita a pohyb, bez toho to nejde a hráči si to museli uvědomit. Nejde to jen uhrát fotbalově a ještě v chůzi,“ vysvětlil. Druhý poločas už byl o zajímavé momenty o poznání bohatší. ,,Měli jsme tam příležitosti, hráči chtěli jít za vítězstvím, ale pořád se to nedařilo. Odskakoval nám míč, byli jsme pomalí a soupeř když hrál z bloku, tak se samozřejmě dostal i k brejkům. Jinak Dětmarovice těžily především ze standardek a po jedné z nich kopaly penaltu za ruku,“ popisoval trenér jeden z klíčových momentů utkání. ,,Bylo však velmi důležité, že brankář Vypušťák ji chytil. Nicméně jsem věřil tomu, že i když by ji dali, tak naše mužstvo by to nakoplo ještě více a dokázali bychom srovnat. V posledních 10 minutách jsme šli za vítězstvím, což se nám nakonec podařilo,“ byl rád za branku v 94. minutě v podání hlavičky Vaculíka. Jestli se jednalo o šťastnou výhru? ,,Když soupeř nepromění penaltu a ty dáš gol v 94. minutě, tak se může vždycky mluvit o štěstí, ale tomu štěstí musíš jít naproti, ono nepřijde samo. Kluci za tím šli a nám se to vrátilo,“ je rád za tři body.

Zápas v Hranicích se hraje místo původně plánované soboty již ve středu. ,,Očekávám, že to bude pro diváka celkově zajímavější utkání. Soupeř bude chtít hrát aktivně, útočně a myslím, že to bude otevřený zápas. Bude tam daleko více fotbalu,“ zakončil své hodnocení náhledem na blížící se středeční zápas v Hranicích trenér Petr Slončík.

Napsali o nás

V nastavení fotbalisty Slavičína spasil střídající Vaculík – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Dětmarovice – slavicin.rajce.idnes.cz