Ach ty penalty. Béčko nedokázalo ani napotřetí uspět v penaltové loterii. Louky si odvezli bod navíc

foto: Jan Zahnaš

/Slavičín/ V posledním domácím jarním soutěžním utkání hostila rezerva Slavičína celek Louk, které v jarní části podávají kvalitní výkony a pohybují se v horní části tabulky.

FC TVD Slavičín

0:1p (0:0)

Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Janků, Bureš, Ondruš, Both – Fojtů, M. Švach ml., Staněk, Bartoš, P. Švach – Šťastný
Střídali: Zvoníček, Melichařík

Zápasový komentář

Hosté nastoupili ve stabilní sestavě, naopak domácí museli značně improvizovat. Ve všech týmech Slavičína je na konci sezony hodně zraněných a únava, a proto Slavičínské béčko jen velmi těžce skládalo sestavu. Nastoupilo celkem 7 dorostenců a z toho dokonce tři ročníku 2002, tj. letos 16ti letých. Mladí dorostenci tak ale měli velkou příležitost zahrát si se svým trenérem Petrem Švachem, který posílil tým a sbírat od něj obrovské zkušenosti. Utkání se začalo opatrně a na obou stranách se chvíli nic podstatného nedělo. Po čtvrthodině zahrozili obě strany a zbytek utkání provázelo značné množství neproměněných brankových příležitostí na obou stranách. Hrálo se hodně mezi šestnáctkami, ale v závěru utkání se hra otevřela a na obou stranách se blýskalo před brankami, ale oba dva brankáři, jak domácí mladý Gergela, tak i hostující Pavelka byli nad síly hráčů a nepustili žádnou branku. V penaltovém rozstřelu Slavičín tradičně „vyhořel“, a tak bod navíc si odváží Louky.

Pozápasový komentář

,,Ještě ráno před utkáním jsme neměli dostatek hráčů a nevěděl jsem, kdo nastoupí. Nakonec jsme to „nějak“ poskládali a utkání důstojně odehráli. Kádr béčka je na konci sezóny doslova zdevastovaný a týmy dorostu i áčka mají také mnoho zdravotních problémů, takže jsem rád, že jsme to alespoň takto poskládali. Mladí kluci, ale nezklamali a odehráli dobrý zápas i přes velkou únavu. Všem hráčům patří dík za odvedený výkon,“ shrnul poslední domácí utkání trenér Jiří Váňa.