Dorostenecké El Clásico: Naše výhra a natáhnutí série na 7 vítězství v řadě!

/UT Hrádek/ Zápas se odehrál netradičně na umělé trávě v Hrádku, což ale našim borcům vůbec nevadilo. Ti porazili svého rivala z Brumova a dál tak svádějí boj s Uherským Brodem o celkové prvenství v tabulce. Naši si po dnešním zápase natáhli sérii vítězství na 7 výher v řadě.

3:0 (1:0)

Branky: Zámečník(ZL), Staněk, Fojtů
Gergela – Miklas, Blažek, Ondruš, Dobiáš – Zámečník(ZL), Zvoníček, Zámečník(BO), Melichařík, Staněk – Fojtů
Střídali: Kamenčák, Janků, Švadleňák, J. Častulík

U trenéra Petra Švacha panuje po derby dobrá nálada. ,,Určitě je tomu tak. Šli jsme do zápasu s tím, že chceme vyhrát, což se povedlo, takže za mě i bráchu(pozn. asistent trenéra Michal Švach) panuje spokojenost.“

Zápas se odehrál netradičně na umělé trávě v Hrádku. ,,Je fakt, že kluci si už teď trochu více zvykli na přírodní trávu, takže dnes jsme byli na umělce po delší době. Nicméně si myslím, že počasí bylo idální, ráno nebylo takové vedro, ale přece jen podle určitých pasáží v zápase to hráčům dělalo problémy. Chování míče atd. jsou na umělce trošku jiné.“

Do zápasu naši dorostenci vletěli v dobrém tempu. ,,Kluci nezačali vůbec špatně. V prvních 5-10 minutách byla škoda, že jsme nedali branku, protože od té desáté minuty jsme s bráchou vypozorovali, že mančaft byl nervozní a hrál ustrašeně. Nebylo to tak klidné jako v minulých zápasech. Sice jsme dali branku, ale je fakt, že oproti předchozím zápasu, kdy bylo rozhodlé do poločasu, tak tentokrát to bylo stále o jeden gól a kluci asi cítili, že ani výkon nebyl úplně optimální.“

Poločasová přestávka však přišla našim mladým nadějím vhod. ,,Pauza nám pomohla, měli jsme možnost v klidu s klukama promluvit, trochu jsme to pozměnili, poradili a ve druhé půli jsme byli lepším mužstvem. Brumov hrozil z brejku a herně toho moc dle mého moc nepředvedl. My čekali, kdy dáme druhý gól, který padl v 61. minutě a ten zápas rozhodl.“

Jestliže v seniorském derby jsou mnohdy velké emoce, tak to se o zápase dorostu říct tak úplně nedalo. ,,Klukům jsme říkali, že je to další soupeř jako každý jiný, akorát z bližší vzdálenosti a Brumov. Vůbec jsme nechtěli mančaft namočit do nějakého tlaku, že jen musí a musí, když je to derby. Zápas celkově nebyl nějak vyhecovanější. Padla tam sice červená karta, ale to je věc rozhodčího. Zápas se hrál až na můj vkus dost v poklidném stylu. Trochu mě zklamalo, že z naší strany nebyl cítit takový hlad po tom vítězství. V přirovnání v derby se Štítnou to byli úplně dva odlišné zápasy.“