Na hřišti posledních Petrovic jsme s přehledem zvítězili

/Petrovice/ Slavičínští potvrdili, že se jim v Petrovicích daří. V sobotním odpoledni si vychutnali domácí celek, když v každém poločase vstřelili dvě branky. V zápase se blýsknul hattrickem zimní posila Tomáš Vaculík.

1:4 (0:2)

FC TVD Slavičín
Branky: 3xVaculík, Salajka
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kalus, Fojtík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Elšík, Horáček, Školník, Salajka – Vaculík
Střídali: Zvoníček, Šmotek, Fojtů

Pozápasový komentář

Petrovičtí hráči hrají na jaře o záchranu a na jejich výsledcích bylo vidět patrné zlepšení. Jaké utkání očekával trenér Pavel Prešnajder? ,,Rozhodně jsem nečekal, že to bude tak jednoduché i co se týče výsledku. Očekával jsem těžký zápas, protože Petrovice podávaly na jaře dobré výkony viz. remízy s Dolním Benešovem nebo teď v Kozlovicích. Já jsem velmi rád, že jsme to zvládli tak dobře.“

Od úvodních minut jsme vletěli na soupeře s velkou chutí. ,,To, co jsme předváděli prvních 35. minut, tak bych chtěl, abychom hráli každý zápas. Bylo tam všechno to, o čem se bavíme od mého příchodu do Slavičína, tedy nápaditost, rotace hráčů, agresivita, důraz, nikdo nic nevypustil. Když to řeknu lidově, tak kluci ,,žrali“ trávu. Takhle když bychom hráli, tak je to nádhera a každý by s námi měl problémy,“ popisuje první půli trenér.

Do druhého poločasu jsme postupně prostřídali sestavu mladými hráči a na hřišti to rozhodně nebylo poznat. ,,Měl jsem z toho strašnou radost, když jsem viděl dnes mladé kluky nastoupit a hrát tak dobře. Dokázali se toho zhostit výborně. Nebáli se hrát, dokázali uhrávat balony a jen mě mrzí, že tu gólovou šanci, co tam měli překazil zdvihnutý praporek pomezního. Jinak mladí byli nebezpeční, důrazní, běhali a hráli s chutí,“ chválí na dálku za dobře zvládnuté střídání slavičínské naděje kouč.

Jedno jméno chtěl trenér ale přece jen vyzdvihnout. ,,Nesmírně si vážím přístupu Tomáše Švacha, protože od 3. minuty hrál s výronem kotníku a přesto dohrál celé utkání. Klobouk dolů před ním. To je správný příklad pro všechny ostatní mladé hráče,“ pochválil za obětavost a přístup pilíře zadních řad trenér Prešnajder.

Napsali o nás

Slavičínská posila Vaculík hattrickem sestřelila Petrovice – zlinsky.denik.cz

Petrovice sestřelil Vaculík – karvinsky.denik.cz

Fotogalerie