Dorostenci porazili v derby Štítnou nad Vláří díky brankám v samotném závěru


/Slavičín/ V sobotním dopoledni sehráli naši dorostenci zajímavý zápas v regionálním derby proti Štítné nad Vláří. Utkání dvěma brankami v 90. a 92. minutě rozhodl zlínský Lukáš Zámečník a vybojoval pro svůj tým cenné tři body!

FC TVD Slavičín

3:1 (1:1)

Branky: 2xZámečník(ZL), Kamenčák
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Švadleňák, Blažek, Ondruš, Dobiáš – Zámečník(ZL), Kamenčák, Šmotek, Zvoníček, Staněk – Fojtů
Střídali: Melichařík, Janků, Miklas, Zámečník(BO)

Dorost měl před sebou místní derby proti Štítné nad Vláří. Probíhala příprava trochu jinak? ,,Asi ano. Řekl bych, že jsme s bráchou(pozn. asistent Michal Švach) hráče připravovali trochu zodpovědněji než na jiného soupeře. Kluci věděli, že se Štítnou je to mini derby, protože soupeř je blízko. Zápas to sám ukázal, a to hlavně ve druhém poločase, který byl vyhecovanější,“ prozradil trenér Petr Švach.

Pozápasový komentář

Ten začal své hodnocení trochu jinak než obvykle. ,,V první řadě bych chtěl říct, že to byl na Krajský přebor nadstandardní zápas z obou dvou stran. Štítná zahrála u nás velmi dobře, za což je musím pochválit,“ pochválil na dálku svého soupeře mladý trenér a pokračuje. ,,Tempo bylo po celé utkání vysoké, přičemž bych řekl, že nakonec my jsme byli ti šťastnější, když jsme dali branky v závěru. Nicméně ve druhém poločase jsme tomu šli naproti. Kolem 75. minuty jsme řešili s bráchou taktiku a rozhodli se to trochu více otevřít, protože jsme cítili, že jsme o něco lepším týmem. Změnili jsme rozestavení, přeskupili hráče a začali hrát daleko více útočně a nakonec se nám to vyplatilo,“ oddechl si s úlevou trenér Petr Švach, že jeho týmu nastavená taktika vyšla na výbornou. ,,Po góle v 90. minutě na mě a bráchu spadla obrovská radost. Byli jsme ve velké euforii a i kluci si po zápase vítězný pokřik velmi užili, ten fakt stál za to,“ popisuje nadšení z vyhraného mini derby ambiciózní kouč.

Zdá se tedy, že dorost po prvních dvou nepovedených zápasech chytil opět podzimní formu. ,,Kluci naskočili na správnou vlnu. Z týmu cítím obrovskou změnu. Asi jsme se probudili ze zimního spánku,“ povídá se smíchem trenér a pokračuje. ,,Kluci teď začali hrát opět to, co po nich chceme. Je tam bojovnost, nasazení, agresivita a hlavně je to baví. Jde to vidět i na tréninku a trochu nám to připomíná minulý půl rok,“ zakončil své hodnocení trenér Petr Švach.