Bohumín: Vynikající výsledek a tři body k tomu!

/Bohumín/ V nedělním odpoledni jsme jeli do dalekého Bohumína, kde jsme chtěli navázat na domácí výhru. To se nám podařilo nadmíru dobře, protože jsme si odvezli zasloužené vítězství. Premiérový divizní gól si připsala zimní akvizice Tomáš Vaculík.

1:4 (1:1)

FC TVD Slavičín
Branky: 2xŠkolník(1x z pen.), Kalus, Vaculík
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Goňa, Fojtík, T. Švach, Mezírka – Zvoníček, Horáček, Elšík, Školník, Juřica – Vaculík
Střídali: Kalus, Salajka, L. Šebák

Pozápasový komentář

,,Do zápasu jsme vstoupili dobře. Již ve 3. minutě utekl po levé straně Juřica, na kterého byl následně faul a Školník proměnil penaltu. My pak měli ještě tutovou šanci Vaculíkem, ale bohužel ji neproměnil, což by nás daleko více uklidnilo,“ je si dobře vědom nevyužité šance, která mohla určit pro nás lepší vývoj zápasu trenér Pavel Prešnajder a pokračuje. ,,Od 20. minuty jsme se nechali soupeřem zatlačit, který kopal spoustu standardních situací a my po jedné z nich obdrželi vyrovnávací branku,“ zhodnotil první půli trenér.

,,Do druhého poločasu jsme si řekli, že budeme aktivní, ale přesto trochu zalezeme a počkáme si na chyby soupeře, což se potvrdilo. Nicméně v úvodu druhé půle jsme přečkali dvě šance soupeře, kdy jedna z nich byla tutová. Pak znova unikl Juřica, který posunul míč na Vaculíka a toho faulovali na hranici šestnáctky. Následný přímý kop trefil Školník do šibenice,“ vypíchl pěkný fotbalový moment svého svěřence ambiciózní kouč a dokončuje své zápasové hodnocení. ,,Od té doby bylo na hřišti už jen jedno mužstvo a to bylo to naše. Nám se pak podařilo vstřelit ještě dvě branky. Oba týmy měly své šance. My ty své jsme dokázali proměnit, kdežto soupeř ne, a proto bereme všechny tři body.“

Již před zápasem se vědělo, že nebude moci nastoupit náš kapitán Petr Švach. Jak se jeho absence podepsala na týmu? ,,Petr je strašně důležitý pro mužstvo, protože je individuálně velice zdatný. Dnes(rozhovor vznikal v neděli večer) když by nastoupil, tak by mu soupeř velmi vyhovoval, ale já jsem rád, že ho dokázali zastoupit jiní. Hlavně Školník s Vaculíkem dnes podali nadstandardní výkon a myslím, že jej dokázali zastoupit,“ povídá spokojený kouč.

Napsali o nás

Fotbalisté Slavičína rozhodli v závěrečné čtvrthodině – zlinsky.denik.cz

Bohumín nestačil, byla to bída – karvinsky.denik.cz

Fotogalerie