Domácí reparát za předchozí dva venkovní zápasy se povedl. Dorostenci smetli Kunovice


/UT Hrádek/ V sobotním dopoledni vyzvali naši dorostenci soupeře z Kunovic. Kluci byli odhodlaní prolomit špatný vstup do jara a to se jim povedlo nadmíru dobře. V zápase padlo nakonec šest branek a hattrickem se blýskl Jakub Fojtů.

FC TVD Slavičín

6:0 (2:0)

Branky: 3xFojtů(1x z pen), 2xL. Šebák, Ondruš
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Švadleňák, Blažek, Ondruš, Dobiáš – L. Šebák, Kamenčák, Šmotek, Zámečník(ZL), Staněk – Fojtů
Střídali: L. Švach, Janků, Miklas, Melichařík

Dorost nezačal jarní část soutěže nejlépe, kdy prohrál obě venkovní utkání. Své si ke svým svěřencům musel říct trenér Petr Švach. ,,Klasický, pohodový týden to určitě nebyl po těch dvou prohrách,“ začal mluvit o uplynulém týdnu a pokračuje. ,,Měli jsme ke klukům výtky za dvě kola dohromady, protože výkon od nich nebyl vůbec optimální. Museli jsme jim pořádně vysvětlit, že takhle by to dál nešlo. My jsme prohrávali bez jakékoliv bojovnosti, agresivity. Takhle bychom prohrávali všude. Hodně jsme s kluky mluvili, aby se vrátili ke své hře, která nás na podzim zdobila.“

Pozápasový komentář

Po utkání se však už mladý trenér vyjadřoval mnohem spokojeněji. ,,Ještě před zápasem jsme opět promlouvali ke klukům, aby se vrátili ke své hře, ve které musí být bojovnost a zdravá agresivita,“ vysvětluje před zápasové pokyny a pokračuje v hodnocení. ,,Dali jsme do 23. minuty dvě branky a to nás velmi uklidnilo. Ve druhém poločase jsme měli hru pod kontrolou a postupně navyšovali skóre. Soupeř nic vážnějšího neměl a ani nepředvedl. Kluci konečně splnili naše pokyny do puntíku,“ mnul si spokojeně ruce trenér Petr Švach.

Do mistrovského zápasu na umělé trávě v Hrádku se zapojili dva hráči z kádru áčka. Jednalo se o Jakuba Fojtů a Lukáše Šebáka. ,,Jsme skoro až trochu rozčarování s bráchou(pozn. asistent trenéra Michal Švach), že přítomnost těchto dvou hráčů dokázala až tak moc pozvednou hru dalších. Oni tento zápas dá se říct rozhodli a ostatní hráči se k nim připojili se svým výkonem. Bohužel nahradit tyhle hráče bude těžké, protože nemáme například typického hroťáka jakým je Kuba Fojtů,“ posteskl si ambiciózní kouč, ale naopak vyzdvihl doposud nejlepšího střelce jara, mladého záložníka Davida Staňka. ,,David je velmi šikovný. Chodí poctivě na každý trénink, má fotbal rád a je to na něm vidět. Navíc si bere rady od nás k srdci a svým výkonem nám to splácí. Je to levák, těch je málo, takže to má nastartované dobře, ale nesmí polevit,“ zakončil svůj rozbor lehce se zvednutým prstem trenér Petr Švach.