Výhru pro Slavičín trefil hlavou Petr Švach

/Vsetín/ Na těžkém terénu jsme odehráli v sobotu vítězné utkání. První poločas byl bez branek, ale díky druhé půli, kdy se trefil špílmachr Petr Švach jsme si odvezli všechny body!

0:1 (0:0)

FC TVD Slavičín
Branky: P. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Školník, Fojtík, T. Švach, Mezírka – Juřica, Elšík, Horáček, P. Švach, Salajka – Kříž
Střídali: Plšek, Šťastný, Zvoníček

Zápasový komentář

Již v 5. minutě utkání bylo rušno před naší svatyní, to když domácí hráč po standardní situaci hlavičkoval do rukavic připraveného Vypušťáka. My jsme kontrovali o dvě minuty později drzým průnikem Elšíka, ale brankář Eliáš byl připravený. V 10. minutě se Mezírka uvolnil na levém křídle a jeho střelu z hranice šestnáctky golman vyrazil na roh. To bylo z naší strany vše a iniciativu přebrali vsetínští hráči. Nebezpečný projektil vyslal na naši bránu Surovec, ale jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče. Do konce první půle měli hráči Vsetína ještě dvě šance, kdy šlo vše mimo svatyni Vypušťáka a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned ve 48. minutě jsme šli do vedení. Po centru Horáčka domácí hráč nešťastně tečoval míč přímo na hlavu Petra Švacha, který z malého vápna dal vedoucí branku! Dalších 15 minut jsme prakticky nepůjčili domácím míč, ale nedokázali jsme z toho cokoliv vytěžit. Vše končilo na našich nepřesnostech. Poté jsme se začali strachovat o výsledek a čekali jsme s čím se vytasí Vsetín. V 60. minutě jedovatou střelu vyrazil Vypušťák na roh. Od této chvíle jsme pozorně bránili a chtěli vyrážet do rychlých kontrů. Vsetín měl hodně standardních situací, ale my jsme svědomitým bráněním nedopustili vyrovnání. V 87. minutě mohl utkání rozhodnout střídající Šťastný, ale v malém vápně trestuhodně netrefil ani bránu! Nervózní závěr zápasu jsme si již pohlídali a vezeme tak tři body.

Pozápasový komentář

,,Z naší strany to nebylo od začátku nic extra přesvědčivého, ale paradoxně nám stačilo patnáct minut ve druhé půli, kdy jsme hráli tak, jak jsem si to představoval a podařilo se nám vstřelit branku. Potom jsme zbytečně přestali hrát a domácí nás zatlačili. Létaly tam dlouhé nakopávané balony nebo domácí hráči měli hodně standardních situací, ale mužstvo se semklo a bojovností dokázalo urvat tři body,“ pochvaluje si získané tři body trenér Pavel Prešnajder, pro kterého to navíc bylo utkání o to prestižnější, protože na Vsetíně ještě na jaře hrával. ,,Když by náš výkon byl lepší, tak by to byla sladká výhra. Jinak jsem samozřejmě šťastný, že jsme tam dokázali vyhrát,“ zakončil hodnocení.

Napsali o nás

Slavičínský Petr Švach prolomil ve Vsetíně střeleckou smůlu – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Text a foto – Julius Ficek