Vždy jsem chtěl hrát ve Slavičíně za áčko a udělám pro to maximum, povídá Bronislav Fojtík

/Rozhovor/ Odchovanec Slavičína, Bronislav Fojtík, kterému neřekne nikdo jinak než Brfa, se o víkendu podílel na demolici Hranic. My jsme ho vyzpovídali jak vstřelil své dvě premiérové branky a zda se přesune do kabiny áčka natrvalo.

Tobě se v Hranicích nadmíru dařilo, když jsi vstřelil dvě branky. Popiš nám je.
Je pravda, že jsem v Hranicích ještě neprohrál. První branka byla po zahraném signálu z rohu, kdy Dan Horáček střílel z vápna a jeho střelu gólman vyrazil přímo pod nohy Kociho(pozn. Kocián), který mi to profesorsky naservíroval do prázdné branky, takže mi tu branku vlastně daroval. Druhá byla taky po rohu, kdy mi nahrál Pavel Kříž, a já z otočky asi z úrovně penalty střílel k tyčce. To byla spíš náhoda, ani jsem se velice nedíval, kam střílím. (úsměv)

Nepomýšlel jsi v tu chvíli i na hattrick?
No, nebudu říkat, že mě to v jednu chvíli nenapadlo. Měl jsem tam ještě jednu standardku, ale ta nevyšla. Bylo by to pěkné, kdyby se to povedlo. (smích)

Co tě budou premiérové branky stát v kabině?
Myslím, že litr slivovice je automatika a potom záleží na pokladníkovi na kolik mi to spočítá.

Ty jsi odehrál už druhé utkání v základu po přesunu z béčka. Jak jsi spokojený?
Jsem spokojený moc. Navíc jsem rád, že se mi ty dva zápasy snad podařily, což byl pro mě takový impuls, který mě žene dopředu a snad to nezůstane jenom u těch dvou zápasů.

Znamená to tedy, že se nyní chceš usadit v áčku nebo to byla jenom příležitostná výpomoc?
Bylo by to super, kdybych zůstal. Vždycky jsem chtěl hrát ve Slavičíně za áčko a udělám pro to maximum. Na tréninku se snažím makat, tak snad mi dá trenér další šanci.

Ty jsi zažil spoustu trenérů ve Slavičíně. Jak se ti trénuje pod mladou trenérskou dvojicí Prešnajder-Doruška?
Myslím, že to nebyla špatná volba, protože tréninky mají náboj a kvalitu. Líbí se mi třeba zpestření v podobě loděk a koloběžek, ale až čas ukáže, jestli to byla pro Slavičín ta správná volba.

V neděli hostíme nováčka z Bohumína. Jaký zápas očekáváš?
Popravdě nevím co čekat. Pro mě je každý zápas nový. Ještě soupeře tolik neznám, i když Bohumín je nováček, takže nikdo neví, co od nich můžeme čekat. Myslím ale, že by jsme doma měli potvrdit výhru z Hranic a bodovat naplno!