Pokladník si na mě už brousí zuby, směje se nový hráč Vlastimil Juřica.

/Rozhovor/ Rodák z Poteče, to je Vlastimil Juřica. V uplynulé sezóně střelecky zářil v 1.A třídě, což neušlo našemu novému trenérovi a nyní se Vlasťa stal naším hráčem. My si pro Vás připravili krátký rozhovor s naším novým hráčem.

Na jaře jsi dal 26 branek v 1.A třídě. Čekal jsi, že se ozve nějaký tým z vyšší soutěže?
Trochu jsem to čekal. Předem jsem totiž dával vědět, že dokud studuji na vysoké škole, tak nikam nepůjdu, protože to časově nestíhám. Teď jsem dokončil studium a nějaké nabídky byly, takže jsem čekal, co přijde.

Kdy ses poprvé dozvěděl o zájmu Slavičína?
První mě kontaktoval trenér Pavel Prešnajder. Sešli jsme se, pobavili a nabídl mi, zda bych to nechtěl vyzkoušet ve Slavičíně. Upeklo se to a teď jsem tady.

Jak moc je to pro tebe velký skok z 1.A třídy do divize?
Tak hlavně v tréninku je největší rozdíl. Teď trénujeme 4krát týdně a v sezóně třikrát. Naopak v Příkazech jsme trénovali jednou, když se nás sešlo dost nebo maximálně dvakrát. Zatím jsem tady tři týdny i s cestou, tak uvidíme.

Kabina tě přijala bez problému? Vstřelil jsi už gól, takže pokladník si určitě brousí zuby..
No, ten si určitě brousí zuby a raději to ani nechci vědět. (smích) Hráče zde jsem znal jen od pohledu a maximálně podle jmen, ale kabina mě přijala v pohodě.

V přípravě si nastupoval v útoku nebo na kraji zálohy. Kde se cítíš lépe?
Já nevím. Tohle je všechno otázka spíše na trenéra. Když bych si měl ale vybrat, tak se mi hraje lépe v útoku, protože jsem na tenhle post mnohem víc zvyklý.

O víkendu startuje divize a hned ve středu zápas proti prvoligové Karviné. Těšíš se?
Na divizi se samozřejmě těším a zápas proti Karviné je super. Určitě to bude veliký rozdíl, ale budeme ji chtít potrápit co nejvíce.