Černý slavičínský víkend dokonán. V Pitíně jsme podlehli Staré Říši

/Pitín/ Áčko završilo černý víkend pro slavičínský oddíl. Po slibné první půli, kdy tomu z naší strany chyběla jenom branka, se druhý poločas totálně nepovedl a z jednoho brejku hostů jsme inkasovali a nakonec prohráli!

FC TVD Slavičín

0:1 (0:0)

Sestava FC TVD Slavičín
Jelínek – Goňa, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – M. Švach ml., Školník, Kalus, P. Švach, Salajka – Kříž
Střídali: Žáček, Zvoníček, Mezírka

Zápasový komentář

My jsme do prvního poločasu vlétli ve slušném tempu. Již v 5. minutě bylo poprvé rušno před hostujícím brankářem. Michal Švach mladší se zbavil dvou protihráčů, narazil si s Křížem a jeho následný střílený centr na poslední chvíli hostující obránce vykopl v gólové pozici před Salajkou. V 9. minutě napřáhl z 25m Školník, ale jeho pumelici s vypětím všech sil vyrazil brankář na roh. V 17. minutě jsme měli na hlavě vyloženou šanci! Salajka vracel přetažený míč zpět na Kříže, který prodloužil hlavou na Petra Švacha, ale ten bohužel z hranice malého vápna trestuhodně hlavičkoval těsně mimo. V této části hry máme jasně navrch. Hosté se zaměřili především na pozornou defenzivu a my jsme na ni všemožně hledali recept. V 28. minutě jsme mohli jít šťastně do vedení, kdy hostující obránce nakopl ve vápně svého spoluhráče a od jeho zad šel míč jen těsně nad břevno. Až do 42. minuty se hrálo mezi oběma šestnáctkami, kdy na obou stranách bylo hodně ztrát a nepřesností. V jediné šanci hostujícího celku v první půli vyrazil střelu Jelínek na roh.

Ve 47. minutě druhého poločasu zahrával přímý kop Josef Lukaštík, ale na jeho centrovaný míč v bezprostřední blízkosti před gólmanem jen těsně nedosáhl Tomáš Švach. O pár minut později si na druhé straně postavil hostující hráč míč k přímemu kopu z 18m, kdy jeho pokus skvěle vyhlavičkoval z brány Petr Švach. V 54. minutě byl korunován lepší vstup Staré Říše do druhé půle. Po rychlém brejku hostů jsme kapitulovali! V 65. minutě Kocián nedosáhl na výborný Goňův centr a o chvíli později hlavičkoval Žáček jen do rukavic připraveného brankáře. V 69. minutě si Petr Švach zasekl na hranici šestnáctky obránce, ale jeho střelu dokázali hráči Staré Říše ztlumit natolik, že gólman dokázal míč chytit. V 77. minutě jsme už zvedali ruce, ale Tomáš Švach nedokázal dostat míč do branky. Do konce utkání jsme vrhli všechno do útoku, ale kromě pár závarů jsme již neměli žádnou vyloženou šanci.

Fotogalerie