První jarní domácí výhra! Po tuhém boji jsme porazili Velkou Bíteš

/UT Hrádek/ Konečně jsme se dočkali! Na první jarní výhru jsme se pořádně nadřeli, protože Velká Bíteš ukázala velkou defenzivu v čele s rychlými nebezpečnými brejky. Černou kaňkou v zápase je zranění Tomáše Švacha, který musel střídat již po devíti minutách hry.

FC TVD Slavičín

2:1 (2:1)

Branky: Kříž, Kocián
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, Elšík, T. Švach, Mezírka – Horáček, Školník, Lukaštík, Kalus – P. Švach, Kříž
Střídali: Goňa, Zvoníček, Salajka

Zápasový komentář

Do utkání jsme vstupovali s cílem potvrdit výhru z Tasovic. Od začátku utkání však bylo jasné, že se bude především dobývat obranný val soupeře, který přijel s defenzivní taktikou. V 9. minutě jsme museli nechtěně poprvé střídat, to když se zranil Tomáš Švach. První půl hodinu hry je obraz stejný. My se snažili hrou po zemi najít skulinu v obraně Bíteše, naopak hosté spoléhali na rychlý přechod do útoku, kdy ale nadějné brejky nedotáhli do konce. V 28. minutě jsme poprvé udeřili. Po skvěle zahraném rohu Lukaštíka si našel míč Pavel Kříž a nekompromisní hlavičkou vstřelil první gól utkání. O pět minut později jsme se radovali podruhé. Výborně jsme vyšachovali hostující obranu, kdy po ose Školník – Kalus – P. Švach posledně jmenovaný naservíroval před prázdnou bránu míč pro Kociána, který pohodlně skóroval. Bohužel v 38. minutě vyšel Bíteši brejk, kdy jsme nezachytili rychlou rozehru a hostující hráč postupoval sám na Vypušťáka, kterého se štěstím prostřelil.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. My jsme drželi míč na svých kopačkách a snažili se najít cestu, jak přidat třetí gól. Šance na to byly, ale bítešský brankář vychytal vše, co na něj šlo. My jsme dále měli několik dobře zahraných rohů, kdy se po jednom z nich dostal k zakončení Elšík, ale halfvolejem přestřelil z malého vápna branku. Z ojedinělého brejku se do zakončení dostal hostující hráč, ale Vypušťák ho vychytal. Do konce utkání se už nic nestalo, a tak jsme oslavili první jarní domácí výhru.

Napsali o nás

TVD zaparkovaný autobus Bíteše dobylo – zlinsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Velká Bíteš – slavicin.rajce.idnes.cz