V dohrávce jsme porazili zachraňující se Holešov

/Holešov/ První ostrý zápas je za námi! V dohrávce jsme zavítali k zachraňujícímu se Holešovu a po výborném začátku jsme utkání dotáhli do vítězného konce!

0:4 (0:2)

FC TVD Slavičín
Branky: 2xKříž, P. Švach, Horáček
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Horáček, Zvoníček, Kalus – Kříž
Střídali: Goňa, Salajka, Bartoš

Zápasový komentář

Začátek utkání nám vyšel na výbornou. Již v 6. minutě se po dobře zahrané standardní situaci prosadil hlavou Pavel Kříž. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, ale skvělý Vypušťák akrobatickým zákrokem vychytal domácího útočníka. Pořekadlo nedáš – dostaneš platilo i v tomto případě. V 16. minutě se ve vápně dostal k odraženému míči Horáček, který po kličce a následné střele uklidil balon do sítě. Utkání potom upadlo do průměru a k vidění bylo především plno soubojů a žlutých karet. Těsně před přestávkou mohli domácí snížit, ale z přímého kopu trefili břevno.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a kontrolovali utkání. V 62. minutě mohl navýšit skóre střídající Goňa, ale jeho střela z hranice vápna šla vysoko nad. V 76. minutě jsme se radovali potřetí! Horáček perfektním pasem za obranu našel Petra Švacha, který s ledovým klidem vyřešil samostatný nájezd na domácího brankáře. Ke konci zápasu se podruhé trefil Kříž, když si šikovně naběhl za obranu a šajtlí vstřelil gól.

Pozápasový komentář

,,Na utkání v Holešově jsme se připravovali a chtěli bezpodmínečně zahájit jarní část soutěže vítězstvím, což se nám podařilo. Zvládli jsme úvod utkání a to určilo vývoj dalšího průběhu. Jsem rád, že střeleckou formu z přípravných utkání si přenesli Petr Švach a Pavel Kříž. Pochvalu si taky zaslouží Dan Horáček, který jeden gól dal a na tři nahrál“ zhodnotil krátce asistent trenéra Petr Lysáček.

Fotogalerie