Podzimní hodnocení dorostu: Neproměňování šancí, špatný přístup = 13. místo v tabulce

Luhačovice podzim 16Přinášíme vám hodnocení našeho dorostu v krajském přeboru. Celou podzimní část jsme se potýkali s velkou střeleckou nemohoucností, kterou jsme podtrhli špatnými výsledky. Asistent Dominik Plšek našel příčiny nepovedeného vystoupení dorostenců a naopak vyzdvihl stabilně kvalitní výkony Ondřeje Miklase, se kterým jsme si připravili krátký rozhovor.

Hodnotit podzim 2016 není určitě lehká úloha, protože se našemu týmu příliš nedařilo a tím pádem se umístil až na 13. (předposledním) místě se ziskem 12 bodů. Skóre je záporné 18:33, z čehož jednoznačně plyne naše střelecká impotence (méně gólů už vstřelil jen poslední Holešov). V průběhu sezóny došlo k personálním změnám na pozici trenéra, kdy Dana Horáčka nahradil Lubomír Hnilo, asistentem zůstal Dominik Plšek, vedoucí mužstva je Stanislav Belžík.

Jistě budu mluvit za všechny členy realizačního týmu, když řeknu, že nás zklamal hlavně přístup některých hráčů k tréninku a hlavně v zápase. U některých kluků mi přijde, že u nich fotbal není na prvním místě a hrají ho jen z povinnosti. Fotbal má být především zábavou, ale zodpovědný přístup se vyžaduje na všech úrovních. Moc dobře víme, že kvalitu náš dorost rozhodně má a když všichni hráči chtějí a stoprocentně se soustředí pouze na fotbal, tak dokážeme konkurovat kterémukoliv týmu v krajském přeboru. Tato soutěž je velmi vyrovnaná, což dokazují i výsledky zápasů, jak se říká – každý může porazit každého.

Jak již jsem zmínil, nepochybuji o fotbalových kvalitách jednotlivých hráčů, našim cílem však je usměrnit je správným směrem a ukázat jim, že fotbal hraje 11 hráčů a musí bojovat jeden za druhého. Tomuto bude uzpůsobena i zimní příprava, jejímž vrcholem bude soustředění, po němž se pomalu bude přecházet do herní fáze přípravy.

Dominik Plšek
asistent trenéra


Ondřej Miklas: Přezdívku Kameň jsem zdědil po taťkovi a na hřišti se ji snažím obhajovat!

Ondřej Miklas podzim 16

Ondřeji, asistentem trenéra Dominikem Plškem jsi byl vybrán jako nejužitečnější hráč podzimní části sezóny, co na to říkáš?
Jsem za to určité rád a cením si toho a doufám, že v jarní části sezóny podám ještě lepší výkony.

Pojďme tedy ten ne moc úspěšný podzim společně zhodnotit. Jak jsi to viděl ty z pozice hráče?
Já myslím, že jako tým jsme hráli dobře, ale neproměňovali jsme šance a dělali jsme chyby v obraně, z toho jsme dostávali zbytečné góly, a proto jsme prohrávali.

Kde si myslíš, že jsou největší rezervy Vašeho týmu?
Myslím, že největší problém je ten, že jako tým na sebe nedokážeme mluvit celých 90 minut a taky mi u některých hráčů chybí bojovnost a důraz na míč.

Co říkáš na realizační tým dorostu, víme, že v průběhu sezony jej opustil Dan Horáček a naopak přišel trenér Lubomír Hnilo. Líbí se ti, jak trenér s asistentem a vedoucím tým řídí?
Pro tým to byla velká změna, když na místo Dana Horáčka přišel trenér Hnilo, ale myslím, že to týmu prospělo a všichni začali víc makat a to je pro tým jen dobře.

Odbočme od fotbalového života do života osobního. Trochu se nám představ (kde studuješ, jak trávíš volný čas…).
Studuji na Gymnáziu Jana Pivečky ve Slavičíně a ve svém volném čase, když zrovna nejsem na tréninku, tak jsem s přítelkyní nebo chodím ven s kamarády.

Neuniklo nám ani, že ti nikdo neřekne jinak než Kameň. Kde jsi k takové přezdívce přišel?
(úsměv) Tu přezdívku jsem zdědil po taťkovi no a na hřišti se ji snažím obhajovat, jak jen to jde.