Formu mám hlavně střeleckou, říká s úsměvem Radek Bureš

Radek Bureš podzim 16

/Rozhovor/ Tentokrát jsme si pro Vás připravili rozhovor s nejlepším střelcem našeho béčka. Je jím stoper Radek Bureš.

Pojďme se nejprve vrátit k zápasu s Viktorkou. První půle se moc nepovedla. Čím si to vysvětluješ?

Do zápasu jsme vstupovali s tím, že hrajeme asi s nejlepším a zároveň nejběhavějším soupeřem z celé soutěže a přistoupili jsme k tomu až s moc velkým respektem. Sice jsme vedli, ale od té doby jsme vypadli z role a soupeř nás zaslouženě třikrát potrestal.

Naopak druhá půle byla opakem té první. Ty jsi ji načal gólem a asistencí. Jak jsi to viděl?

Situace u obou branek byly skoro totožné. Výborně je zahrál Dan Zvoníček. Při první jsem hlavičkoval se štěstím do tyče, od které se míč odrazil do brankáře a zpět do branky. Druhou jsem prodloužil na Michala Švacha staršího, který míč na zadní tyči dotlačil do branky. Penalty už byly o štěstí a Viktorka je proměnila suveréně. Po zápase jsme se všichni shodli, že bod je zlatý.

Béčku se na podzim daří. Zatím si drží 4. místo v tabulce. V čem je největší změna oproti jaru?

Oproti jaru je hlavní změna, že se k nám naplno vrátili zkušení borci jako je Michal Švach starší a Miki Both. Oni dokáží usměrnit mladé kluky jak na tréninku, tak v zápase. Béčko je teď po dlouhé době samostatné bez hráčů z áčka. Vytvořila se lepší parta, která drží spolu v kabině, ale i po zápase. To samozřejmě dělá strašně moc.

Věříš, že se B-tým dokáže udržet v nynější formě a tím pádem se vyhne bojům o záchranu?

Já věřím, že určitě. Teď máme 16 bodů a máme ještě dva domácí zápasy, které chceme vyhrát. Navíc se nám snad podaří přivést nějaké body z venku a bodově bychom měli být v pohodě. Uvidíme, co bude na jaře, protože fotbal je takový, že se může stát cokoli, ale doufám, že budeme hrát nejhůře střed tabulky a boje o záchranu přenecháme jiným.

Tobě se zatím velmi daří. Ze své pozice stopera si vstřelil již 4 branky, což je velmi slušné číslo. Cítíš, že máš formu?

Tak oproti loňským ročníkům podle branek asi jo. (úsměv) Ale moje branky jsou všechny stejné a to po standardních situacích. Já se tam jinak snad ani nedostanu. Jinak funguje celá obrana, nedostáváme tolik branek a to nám přidává na sebevědomí. Teď to funguje a jednotlivec se v tom ztratí, takže formu mám snad hlavně tu střeleckou. (smích)

Ty jsi nevynechal zatím ani jeden zápas. Snažíš se taky podporovat mladé kluky okolo tebe?

Tak já si myslím, že u náš to funguje tak, že hlavní slovo mají k mladším hráčům Miki Both, Míša Švach starší a samozřejmě trenér Váňa, který to vede výborně. Já až tak moc neradím, spíše to přenechávám výše zmíněným hráčům.

Máš ještě ambice směrem k áčku? Pokud si udržíš formu, v zimě se zapojíš do přípravy, potrénuješ a mohl by jsi naskočit..

A-mužstvo pro mě není téma. Řekl bych, že ani až tak nikdy nebylo. Ve Slavičíně je momentálně spousta talentovaných mladých kluků, kteří postupně chytnou svoji šanci za pašesy a časem o nich určitě uslyšíme, ale pro mě je to uzavřená kapitola.