Představujeme nadějného dorostence Martina Salajku

Salajka rozhovor

/Rozhovor/ Přichystali jsme si pro Vás rozhovor s talentovaným hráčem Martinem Salajkou. Teprve šestnáctiletý hráč se již zapojuje do tréninkového procesu s A-týmem a my Vám ho nyní představujeme.

Před sezónou jsi se vrátil ze Zlína zpět do rodného Slavičína. Co tě k tomu vedlo?

Vrátil jsem se, protože střední školu jsem měl stále ve Slavičíně a do Zlína jsem dojížděl, což bylo opravdu náročné. Teď jsem se vrátil opět mezi známé prostředí, kluky a to si velmi užívám. Chci na sobě makat, a proto jsem rád, že jsem dostal možnost trénovat s áčkem. Zatím pozoruji, že bych potřeboval trošku zesílit, ale tréninky mi dávají hrozně moc. Dokonce bych řekl, že i více než ve Zlíně a věřím, že se budu ještě zlepšovat a časem přijde i moje šance v zápasech.

V přípravě jsi hrával za dorost, poté za béčko a teď trénuješ s áčkem. Jsou to velké skoky?

Tak skoky to jsou docela velké, ale myslím, že se s tím peru docela dobře.

Naskakuješ za béčko, ale už jsi okusil atmosféru áčka, jak se ti líbí mužská kategorie?

Líbí, líbí. Je to důraznější a rychlejší úplně ve všem.

Co je pro tebe nejtěžší v tréninku s áčkem?

Těžko říct. Na začátku bago. S tím mám problém, když se dostanu dovnitř a rozjede se to, tak nemáme skoro šanci chytit míč. (smích) Pak asi nějaké přihrávkové cvičení, protože přihrávky mají větší razanci než v dorostu, a tak občas ten první dotyk nemám tak dobrý, jak bych chtěl.

Jaké to je pro tebe, když můžeš trénovat s tak zkušenými hráči jako jsou Lukaštík, Matůš nebo Petr Švach. Necháš si od nich poradit?

Tak samozřejmě, že si rád nechám poradit. Prošli si ligovými kluby, takže zkušenosti mají na rozdávání. Jen tak se zlepším a trénovat s něma je paráda. Můžu se od nich strašně moc učit, takže jsem opravdu rád, že s nimi a celkově se všemi trénovat.

Jaké jsou tvé plány do budoucna? Chceš pravidelně nastupovat za béčko, poté za áčko..

Samozřejmě, že bych to tak chtěl, ale jak říkám musím se ještě hodně učit. Věřím však, že časem by to přijít mohlo.

Jaká je tvoje pozice na hřišti, kde se ti hraje nejlépe?

Tak moje pozice je střední záložník. Hrál jsem to pořád, ale potom jsem přešel do Zlína a tam mě dali na levou obranu. S tím jsem se trochu pral a nějak mně to tam nesedělo, ale jak se říká, tak fotbalista si za život musí vyzkoušet všechny posty. Vyzkoušel jsem si tedy obranu, ale teď po návratu opět hraji ze středu a jsem za to rád. Myslím, že v mužských kategoriích bych zvládl kromě středu i kraje zálohy, takže uvidíme.