Druhý poločas rozhodl o výhře béčka nad Tlumačovem

Příluky jaro 16

/Slavičín/ Náš B-tým ve čtvrtém kole hostil tým z Tlumačova. Hrálo se na tvrdém a nerovném povrchu, což výrazně ovlivnilo kvalitu hry.

FC TVD Slavičín

2:0 (0:0)

Branky: Bureš, Blažek
Sestava FC TVD Slavičín
Jelínek – Floreš, Bureš, Fojtík, Both – Kalík, Švach M. st., Blažek, Goňa, Bartoš  – Ondruš
Střídali: Neuman, Kovář, Pekárek

Zápasový komentář

Do utkání jsme vstoupili aktivně a několikrát zahrozili po levé straně, ale po 15 minutách hra z obou stran upadla do průměru a nebylo se moc na co dívat. Z naší strany se dalo očekávat, že hra nebude kompaktní, jelikož v minulém utkání jsme přišli o dva hráče (ČK M. Švach ml. a zranění M. Ocelíka). Navíc se z utkání omluvil L. Šála a Dan Sochora a tudíž nám zcela vypadla osa týmu. Naopak jsme se mohli opřít o výkon Martina Goni, Adama Bartoše a Pavla Jelínka z áčka. V první půli jsme se však nemohli dostat do tempa a hrozili především z velkého množství standardních situací, především rohových kopů, které velmi dobře zahrávali Bartoš a Švach, ale nedokázali jsme se prosadit gólově přes dobře bránící Tlumačov.

Do druhé půle jsme mírně upravili rozestavení a především duo Goňa-Bartoš byli velmi aktivní a neustále byli hrozbou pro hostující obranu. Nebylo jim však přes řadu šancí souzeno vstřelit branku, ale oba jmenovaní připravili řadu příležitostí pro své spoluhráče, z nichž dvě byly využity a to po rohových kopech, kdy se nejdříve prosadil hlavou Bureš a po té opět hlavou po rohu Blažek. V závěru utkání jsme soupeře zcela přehráli a skóre mohlo být daleko vyšší a jen díky naší střelecké impotenci tomu tak nebylo.

Pozápasový komentář:

,,Před utkáním jsem měl značné problémy se sestavou. Navíc se ještě těsně před utkáním omluvili dva hráči, kdy jsem musel pozměnit sestavu a do základu postavit tři dorostence. Po první neurovnané půli si však vše „sedlo“ a předvedli jsme dobrý výkon a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Váňa.