Michal Švach mladší: Za červenou kartu mě táta nepochválil

M. Švach ml. podzim 16

/Rozhovor/ Třaskavé derby bylo k vidění na horké půdě v Nevšové. Sporné situace, branky, červená karta. Takhle by se vše dalo shrnout a jeden z hlavních aktérů tohohle zápasu nám k tomu řekl mnohem více.

Nejprve se Michal rozpovídal o utkání v Nevšové. ,,Začali jsme lépe. Chvíli nevěděli co s námi, protože jsme na ně vletěli. Náš důraz a hra po zemi jim dělala velký problém a tak nakopávali míče jenom na Vaška Tomšů, se kterým si naše obrana věděla rady,“ rozebral začátek utkání a pokračuje. ,,Potom se hra vyrovnala a Nevšová byla o něco lepší. Bohužel se zranil Michal Ocelík a v útoku jsme nepodrželi míč, kdy se nám vše vracelo do obrany.“ Sporný moment přišel krátce po pauze. ,,Nakopla je branka z penalty, která byla hodně, ale hodně sporná. Jejich hráč to udělal šikovně, ale to se nepíská. Hlavní sudí ji písknul až na pokyn pomezního,“ popisuje situaci okolo penalty mladý záložník Slavičína.

Další důležitý okamžik se odehrál po vyrovnání stavu na 1:1. ,,Kalík vstřelil vyrovnávací gól, utíkal jsem hned za ním k pomeznímu u diváků a začal se radovat, protože vyrovnání bylo zasloužené,“ vysvětluje začátek budoucího problému. ,,Byla to normální oslava a já to nesportovní gesto nebo spíš výrok řekl zády k divákům. Na nikoho jsem nepoukazoval a ani na nikoho konkrétního nenadával. Prostě jsem to řekl do ,,vzduchu“, ale pomezní si zavolal hlavního rozhodčího a ten mi poté udělil červenou kartu. Byl jsem překvapený, ale nic jsem s tím nemohl udělat,“ neskrývá své zklamání mladá naděje slavičínské kopané.

Zápas nakonec hráči Nevšové dotáhli do vítězného konce díky brance ke konci utkání. ,,Myslím, že červená karta neovlivnila nějakým způsobem zbylé minuty zápasu. Spíše se mi nezdálo, že by náš hráč fauloval na hranici šestnáctky, ze které dala Nevšová rozhodující gól,“ přemýšlí Michal nad výkonem rozhodčích a nemůže si odpustit. ,,Bylo to pro nás kruté, ale kdybychom proměnili naše šance, tak jsme mohli vyhrát,“ ví šikovný záložník.

Ten taky hraje v jednom týmu se svým taťkou, velmi zkušeným fotbalistou a není divu, že se tohle dlouholeté opoře Slavičína nelíbilo. ,,Hned po zápase jsme všechno probírali, celou naši hru, celý zápas, vyloučení. Za červenou kartu mě důrazně pokáral a řekl, že tohle se prostě nedělá. Že jsem ještě dost mladý na to, aby si tohle dovoloval,“ ví o svém prohřešku Michal a zakončuje to. ,,Nemyslel jsem to tak, takže se tímto omlouvám všem fanouškům Nevšové. Nechtěl jsem nikoho urazit, ale teď už to nevrátím!“