Slavičínu zbývá k jarní neporazitelnosti poslední krok

Opava jaro 16

Slavičín – Ve středeční předehrávce se divák ve Slavičíně rozhodně nenudil. I tentokrát na sebe narazila mužstva předvádějící na jaře výborné výkony.

FC TVD Slavičín

2:1 (1:0)

Opava
Branky: Kříž, P. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Jelínek – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – M. Svach ml., Školník, Horáček, P. Švach, Šindler – Kříž
Střídali: B. Fojtík, Goňa, Velecký
Diváci: 110
Rozhodčí: Žurovec David – Mikeska Karel, Trigas Paskal

Komentář k utkání:

Od prvních minut byl k vidění velmi kvalitní útočný fotbal. Hostům patřil úvod utkání, kdy dvakrát nebezpečně zahrozili z pravé strany. Pozorná domácí obrana však změnu skóre nepřipustila. Naši hráči oplácejí vzápětí stejnou mincí. Po pěkné kombinační hře si vynucujeme první rohový kop. Z následné situace Horáček zakončuje nad branku hostujících. A to běží teprve pátá minuta utkání. V 8. minutě, po sérii rohových kopů a následném faulu, se hostující hráči Opavy dostávají k přímému kopu z hranice šestnáctky. S nabídnutou šancí k našemu oddechnutí však nakládají prachmizerně. I naši hráči nezůstávají pozadu, z dalšího rohového kopu hlavičkuje osamocený Švach P. do obránce hostí. Za necelé tři minuty po krásné souhře na jeden dotek z prostoru vlastního pokutového území a následné kombinační hře se k závěrečnému zakončení dostává Kocián. Jeho střela je sražena na další z mnoha rohových kopů. Poté se hra mírně uklidnila, obě mužstva dobře brání, a tak se hra odvíjí spíše na polovině hřiště. Ve 30. minutě domácím hráčům zatrnulo, to když po jednom ze soubojů zůstává na trávníku hostující útočník. K nelibosti hostí však zůstala píšťalka hlavního arbitra němá. V 35. minutě se po standardní situaci a následné skrumáži nejlépe orientuje Pavel Kříž a FC TVD se tak dostává do vedení 1:0! Po zbytek první půle se hra ,,přelévá“ na obě strany, avšak bez vážnějšího ohrožení. Do poločasové přestávky si tak odnášíme výsledek 1:0.

Druhá půle pro domácí nezačala příliš dobře. Některý divák se ještě nestihl ani usadit zpět na své sedadlo, a už jsme lovili míč ze své sítě. Po rychlé kombinační hře a nedůrazu při bránění jsme dovolili proniknout soupeři až do našeho pokutového území. Tam se dostává míč k úplně osamocenému útočníkovi hostí, pro kterého už nebylo problémem vyrovnat stav na 1:1! Naši hráči však neskládají zbraně a na obdržený gól reagují za necelých 5 minut. Po další krásné akci na jeden dotek 4,,Š“ Školník – Švach M. – Šindler – Švach P. posledně jmenovaný posílá hlavičkou domácí do vedení 2:1! Tato branka přinesla uklidnění na kopačky domácích. Mužstvo se více zatáhlo, zahustilo střed hřiště. Hostům se tak už hůře prosazovali středem hřiště. V následujících minutách to zkoušeli dlouhými nákopy, s těmi však zkušení obránci domácích nemají problémy. Své jednobrankové vedení jsme mohli pojistit 10 minut před koncem, kdy se do přečíslení dva na jednoho dostala dvojice ,,Švachů“. Bohužel mladšího Michala zradila jeho nezkušenost a svým vystavením se do ofsajdu ,,brejkovou“ situaci ukončil. I tak své vedení bojovností a týmovým výkonem domácí hráči uhájili, a tak zůstávají i nadále na jaře neporaženi.

Pozápasový komentář:

,,Ze zápasu, který se hraje netradičně ve středu, jsme měli trochu obavy. Naštěstí se ukázalo, že celý tým je dobře připraven a že si jde za jarní neporazitelností. Soupeř se ukázal v dobrém světle, hrát proti druholigové rezervě je vždy nevyzpytatelné. Některé hráče jsme nechali odpočívat, prostor tak dostali mladší ze širšího kádru a rozhodně nezklamali. Vítězství si tak nesmírně vážíme a k jarní sérii bez porážky zbývá poslední krok. Výzva je to o to hezčí, že vyzveme k souboji lídra tabulky,“ zakončuje hodnocení asistent trenéra Michal Švach.

Napsali o nás

Slavičín se dál rve o bronz, na jaře stále neporažen – zlínský deník

FOTOGALERIE

Slavičín – Opava ,,B“ – slavicin.rajce.idnes.cz