Malé vápno připomínalo malý rybník na výlov ryb, říká Pavel Jelínek

Jelínek jaro 16

Slavičín – /Rozhovor/ V poslední době dostal brankář Pavel Jelínek důvěru a prostor ve slavičínské bráně. Nejen v Petrovicích, kde předvedl výborné zákroky, ale i v dalších utkání vychytal Pavel Slavičínu důležité body a stále tak živí naděje, aby áčko odehrálo jarní část bez porážky.

Gratuluji k získanému bodu. Ty si svůj tým opět podržel, jak si viděl utkání v Petrovicích?

Děkuji, dobrý bod. Jsem rád, že se mi ze začátku ty dvě střely podařilo vyrazit, o to příjemnější se bylo dostat před přestávkou do vedení. Druhý poločas petrovičtí hráči práskli do koní a po gólu na 1:1 to byl chvilkama slušný kolotoč. Tlak jsme ustáli a ke konci to už mohlo dopadnout jakkoliv, my měli dvě slušné šance a Petrovicím snad v poslední vteřině neuznali gól. Naštěstí se nás štěstí drží a naše série pokračuje.

Jaký zákrok byl pro tebe nejtěžší?

Byla to asi tečovaná střela ze začátku druhého poločasu, tam těžký terén hodně zaúřadoval. Jinak kluci byli 100% zodpovědní. Hráli jeden za druhého a zápas hlavně co se týče standardních situací mi hodně usnadnili.

Před utkáním se strhla velká průtrž mračen. Trávník byl místy podmáčený, o brankovišti ani nemluvě. Pro brankáře je tahle situace vždy nepříjemná, je to tak?

Je pravda, že při rozcvičce jsem měl pocit, že malé vápno je lepší na výlov menších ryb než na chytání.(smích) Příjemné to tedy nebylo, ale pořád lepší jak tvrdé, skákavé a hrbolaté hřiště. To se o petrovickém říct nedalo.

Od začátku soutěže dostával přednost Vypušťák, ale teď se karta obrátila na tebe. Jsi spokojený se svojí nynější situací?

Neberu to tak, že se karta obrátila. Jsme s Vympim super parťáci, kteří na jaře táhnou dva mančafty. Já bohužel neměl moc tréninkového vytížení z důvodu zranění a práce. Jsem rád, že jsem 100% zpět v kolotoči zápasů.

Jak si skousával situaci na střídačce. Věřil si, že se dostaneš ještě do brány?

Nemohl jsem čekat, že se do brány dostanu, když jsem trénoval 1x týdně a kluci zápas od zápasu bodovali. Samozřejmě, že po zápase se Vsetínem jsem zklamaný byl. Říkal jsem si, že jsem zpět, ale bohužel jak jsem říkal, zranění se mi teď moc nevyhýbá a tím byl můj návrat do brány odložen.

Naskočil si a podáváš velmi kvalitní výkony. V každém zápase chytneš hodně vyložených šancí soupeře. Cítíš se dobře?

Jo, cítím se fajn. Dobře jsem potrénoval s Lubošem Hnilem(pozn. trenér brankářů) a jsem rád, že se mi to teď vrací. Navíc se mě jako celého týmu drží to pomyslné štěstíčko, bylo by skvělé dokončit jaro bez prohry.