Ve Slavičíně se tentokrát divák branky nedočkal

Rýmařov jaro 16

Slavičín – Další utkání na domácím hřišti slavičínským příliš nevyšlo. Soupeř z Rýmařova hrál velmi pozorně a soustředěně v obraně. Navíc při zisku míče okamžitě podnikal nebezpečné brejky. Utkání skončilo bez branek.

FC TVD Slavičín

0:0 (0:0)

Branky: 2xP. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, Elšík, Lukaštík, Mezírka – Goňa, Školník, Horáček, P. Švach – Velecký, Kříž
Střídali: Šindler, T. Švach
Rozhodčí: Koláček Josef – Řezníček Tomáš, Pospíšil Pavel
Diváci: 155

Komentář k utkání:

Začátek utkání byl v režii domácích. Hned v úvodu utkání jsme zahrozili 2x z levé straně po ose Mezírka – Švach, bohužel oba jmenovaní až příliš otáleli s finální nahrávkou, takže z nabídnutých šancí nebylo nic. Poté podobně naložili s brejkovou situací i hosté a následným rohovým kopem si obrana domácích poradila. Výsledkem úvodního tlaku domácích bylo zakončení Kociána hlavou nad po centru P. Švacha. Poté se hra přelévala střídavě na obou polovinách hřiště. Ovšem z obou stran bez vážnějšího ohrožení. Ve 27. minutě soupeř zahrával rohový kop. K míči se dostal jako první pozorně chytající Vypušťák, který vybídl do přečíslení naše hráče. Ti však s brejkovou situací nenaložili vůbec dobře. Fakt, že dnes nemají domácí hráči ,,nazuty“ střelecké kopačky napovídá i statistika zakončení. Za první poločas jsme vystřelili na bránu hostů jen dvě přímé střely.

Obraz druhé půle se příliš nezměnil. Opět nám patřil začátek, postupem času se však pohyb vytratil, vázla kombinace a kupily se nepřesnosti. Soupeř už nebyl tak nebezpečný, ovšem při zisku míče se musela mít naše obrana na pozoru. Ve snaze udělat něco s herním projevem jsme přeskupili řady a došlo na první střídání. V 65. minutě nastupuje do hry Šindler a P. Kříž se vysunuje na typického útočníka. Bohužel nákopy směřující do vápna nacházejí pozorně bránícího soupeře. Nejvážnější situace druhé půle je ta z 76. minuty, kdy přímý kop z pravé strany velmi nebezpečně zakončuje Školník. Jeho prudkou ránu se štěstím zastavuje na brankové čáře hostující Kameník. Po zbytek utkání se obě mužstva soustředila na to neudělat chybu, a tak se divák v nedělním slunečném dopoledni branky nedočkal.

Pozápasový komentář:

,,Dnes jsme neměli svůj den. Chyběl nám důraz, agresivita a pohyb bez míče. Opět jsme se přesvědčili, že zápasy se dvěma typologicky stejnými hráči v útoku nám moc nejdou. Na druhou stranu nesmíme zapomenout i na kvalitu soupeře. Nejen, že velmi pozorně bránil, ale podnikal i rychlé brejky, což se obtížně brání. Navíc čtyři hráči hráli v týdnu utkání za amatérskou reprezentaci, jiní chodí vypomáhat rezervě. Tím se nechci vymlouvat, ale na hráčích je tato zátěž znát. Když už to nešlo herně, stále jsme věřili, že dáme gól po některé z nabídnutých standardních situací. Myslím ale, že vzhledem k předvedené hře obou mužstev, je remíza spravedlivá,“ uzavírá své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.

Napsali o nás

Unavený divizní Slavičín po deváté v řadě bojoval – zlínský deník

FOTOGALERIE

Slavičín – Rýmařov – slavicin.rajce.idnes.cz